Administracinė teisinė atsakomybė, konspektas


Administracinė teisinė atsakomybė. Pats svarbiausias administracinės atsakomybės taikymo principas , nes lemia visų kitų principų turinį ir reikalavimus. Administracinio teisės pažeidimo sąvoka. Administracinės teisės pažeidimo sudėtis. Už administracinių teisės pažeidimų padarymą gali būti skiriamos šios administracinės nuobaudos. Nušalinimas nuo darbo pareigų. Straipsnis. Atsakomybę už administracinį teisės pažeidimą lengvinančios aplinkybės. Straipsnis. Atsakomybę už administracinį teisės pažeidimą sunkinančios aplinkybės. Dėl administracinės nuobaudos skirimo laiko. Straipsnis. Terminas , kuriam pasibaigus laikoma , kad asmeniui nebuvo paskirta administracinė nuobauda. Straipsnis. Organai pareigūnai , įgalioti nagrinėti administracinių teisės pažeidimų bylas. Be nuobaudų skyrimo dar išskiriamos. Straipsnis. Būtinasis reikalingumas. Straipsnis. Administracinio teisės pažeidimo padarymas tyčia. Straipsnis. Administracinio teisės pažeidimo padarymas dėl neatsargumo. Straipsnis. Būtinoji gintis.


Administracinė atsakomybė gali būti taikoma ir pažeidus ne administracines teisės normas. Administracinis baudimas – ne tik administracinės teisės ribose taikomas. ATPK (naujo projekto paminėjimas). Atsirado sąvokos – juridiniai asmenys. Specialieji – ūkio subjektams (gali būti ir fizinis ir juridinis asmuo), ATPK – fiziniams asmenims. Baudžiamasis (Vokietija), Civilinis (Prancūzija). Objektyvioji atsakomybė – jei pažeidimas padarytas ir to užtenka, nesigilinama ar yra kaltė. Protokolas (tiriamas pažeidimas) perduodamas tiriančiam subjektui, gali skųsti (klasikinis). Administracinę atsakomybę taiko ne tik teismas, bet ir kiti pareigūnai. Atsakomybę skiria tas asmuo, kuris surašo protokolą. Sudėtingesnės bylos sprendžiamos teisme. Pagal specializuosiu įstatymus atsakomybę skiria tas subjektas, kuris tiria pažeidimą. Jei nuobauda pagal ATPK (skundas apylinkės teismui), jei teismas – tik apeliacija (LVAT).

1) Įstatymų numatytas administracinės teisės pažeidimas ( ATPK ir kiti įstatymai: specialieji įstatymai (kažkokią konkrečią sritį reguliuojantis teisės aktas – apie 40)). Išskirtinais atvejais atsakomybė gali būti numatyta savivaldybių tarybų sprendimais

2) Tai tokie pažeidimai , kurie nesudaro baudžiamojo nusikaltimo sudėties ir juos yra administracinės atsakomybė (pvz.: KET pažeidimai, medžioklės ir žūklės pažeidimai)

4)Adm atsakomybės subjektas yra fizinis asmuo, N – 16, pakaltinamas. Juridiniai asmenys adm teisės pažeidimų subjektais nelaikomos (dėl pažeidimu laikomi kaltais ir traukiami atsakomybėm jų pareigūnai)

5)Nuobaudą skiria ne vien teisminės institucijos (pvz gali skirti ir policininkas)

7) Administracinei atsakomybei būdingas operatyvumas – reaguojama nedelsiant, priemonės dažna taikomos jos padarymo vietoje

Atsakomybė tik už elgesį, ne už mintis – mintys ar įsitikinimai, kad ir kokie būtų priešingi teisei negali būti baudžiami, jei nėra įgyvendinti.

Atsakomybė tik už priešingą teisei veiksmą, esant kaltei – jei elgesys nėra priešingas teisei ir nėra kaltės, negali būti baudžiama.

Atsakomybės teisingumas – turi užtikrinti teisingumą, humaniškumą. Nuobaudos turi būti efektyvios ir teigiamai veikti pažeidėją. Skiriamos nuobaudos turi atitikti asmens kaltės laipsnį. Nuobaudos turi būti skiriamos, tik atsižvelgiant į pažeidėjo asmenį, jo kaltės dydį, padaryto pažeidimo pavojingumą visuomenei, šeimyninę ir materialinę padėtį, aplinkybes ir tt. Už tą patį nusikaltimą baudžiama tik vieną kart.

Atsakomybės neišvengiamumas – kiekvienas pažeidėjas turi būti atskleistas, kaltas asmuo patrauktas atsakomybėn, nuobauda iš tikrųjų įvykdyta.

Atsakomybės viešumas – reikalauja, kad kalto asmens poelgis būtų atskleistas visuomenei, visų pirma tai garantuoja teismo procesų viešumas.

Taikymo pagrindas – administracinės atsakomybės taikymo pagrindas – administracinis teisės pažeidimas, nustatytas ATPK ir kituose įstatymuose, baudžiamosios – nusikaltimas, nustatytas BK

Nuobaudas skiria platus administracinės teisės subjektų ratas, o baudžiamosios atsakomybės atveju, tik teismas.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2568 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arvydas
  • Administracinė teisinė atsakomybė, konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Administracinė teisinė atsakomybė, konspektas. (2019 m. Rugsėjo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/administracine-teisine-atsakomybe-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 23:21
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo