Administracinės nuobaudos


Teisės referatas. Administracinių nuobaudų rūšys ir jų skyrimo tvarka. Įvadas. Administracinių nuobaudų esmė. Administracinių nuobaudų rūšys ir jų skyrimas. Įspėjimas. Administracinė bauda. Daikto, kuris buvo administracinio teisės pažeidimo padarymo įrankis arba tiesioginis objektas, ir pajamų, kurios buvo gautos administracinio teisės pažeidimo padarymu, konfiskavimas. Specialiosios teisės atėmimas. Administracinis areštas. Nušalinimas nuo darbo (pareigų). Išvados. Literatūra.


Administracinės nuobaudos, kaip įstatymo nustatytos administracinės atsakomybės priemonės, yra gana įvairiapusės. Tai leidžia reaguoti į įvairius administracinius nusižengimus, atsižvelgiant į jų pobūdį ir pažeidėjų asmenybę, sunkinančias ir lengvinančias aplinkybes, t.y. įvertinti ne tik pažeidimo faktą, bet ir vadovautis teisingumo ir protingumo kriterijais. Administracinės nuobaudos turi daugelį tikslų ir principų: jomis saugoma teisėtvarka, užtikrinamas teisėtumas, ginami valstybės ir visuomenės interesai, viešoji ir valdymo tvarka, nuosavybė, žmonių teisės ir laisvės. Administracinio teisės pažeidimo bylą nagrinėja tam tikras organas (pareigūnas), kuris gali skirti tik tą administracinę nuobaudą, kuri numatyta Administracinių teisių pažeidimo kodekse (ATPK) už konkretų teisės pažeidimą. Būtent šis teisės aktas yra pagrindinis, kuris reglamentuoja administracinių nuobaudų skyrimo tvarką, todėl darbe daugiausia remiamasi ATPK nuostatomis.

Darbo tikslas – išanalizuoti administracinių nuobaudų rūšis ir jų skyrimo tvarką.

Darbo uždaviniai:

1.Aptarti administracinių nuobaudų esmę.

2.Išnagrinėti administracinių nuobaudų rūšis.

Darbo metodai: mokslinės literatūros analizė, teisės aktų analizė.

  • Teisė Referatai
  • 2013 m.
  • Aida
  • 25 puslapiai (6503 žodžiai)
  • Universitetas
  • Teisės referatai
  • Microsoft Word 42 KB
  • Administracinės nuobaudos
    10 - 3 balsai (-ų)
Administracinės nuobaudos. (2013 m. Spalio 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/administracines-nuobaudos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 19:57