Administracinės teisės konspektas (2)


Administracinė teisės sudedamosios dalys. Administracinės teisės institutai. Administracinės teisės metodologiniai klausimai. Administracinė teisės paskirtis. Reglamentuoti tam tikrus visuomeninius santykius. Administracinė teisės reguliavimo dalykas. Administratio lot. – valdyti , vadovauti. Administracinė teisė – valdymo teisė. Administracinės teisės santykis su kitomis teisės šakomis. Administracinė teisės definicija. Administracinės teisės reguliavimo dalykas – tai visuomeniniai santykiai , kurie susiklosto. Kokie gi yra visuomeniniai santykiai. Administracinės teisės funkcijos teisės funkcijos. Priešingų interesų derinimo funkcija , arba socialinio kompromiso. Valstybės prievartos sankcijų legalizavimo ir normavimo represinė funkcija. Imperatyvas – bausti. Valstybinės valdžios organų norminius aktus. Valstybinio valdymo organų išleidžiamus norminius aktus. Visuomeninių organizacijų priimami norminius aktus , kuriuos patvirtino sankcionavo valstybinio valdymo organai. Administracinės teisės šaltiniai pagal teisės aktų pobūdį skirstomi į. Konstitucinio Teismo nutarimus. Seimo priimtus įstatymus ir kitus norminius aktus. Prezidento norminio pobūdžio dekretus. Ministrų , Vyriausybės įstaigų. Aukštesniųjų administravimo vienetų valdymo institucijų priimtus teisės aktus. Administracinės teisės sistema.


1.Teorinė dalis. Ji apima administracinės teisės paskirtį ir vietą Lietuvos teisės sistemoje; administracinės teisės definicija (apibrėžimas); administracinės teisės formalųjį ir humaniškąjį turinį.

2.Administracinės teisės institutai. Tai viešosios administracijos organizavimo ir valstybės tarnybos teisinis reguliavimas; administracinės veiklos santykių teisinis reguliavimas; administracinių ginčų teisinis reguliavimas.

3.Administracinės teisės metodologiniai klausimai. Tai pozityviosios teisės normų aiškinimas; aiškinimo metodai; analogijos taikymas, sprendžiant viešuosius ginčus; normų kolizijos ir normų konkurencijos sprendimas.

Konkurenciniu požiūriu administracinės teisės paskirtis yra reguliuoti santykius tarp asmenų (fizinių ir juridinių) ir viešosios administracijos subjektų; taip pat santykius tarp viešosios administracijos subjektų (institucijų, pareigūnų).

- teisės sistemos šaka, sudaranti visumą teisinių santykių, atsirandančių praktiškai realizuojant vykdomąją veiklą.

Konstitucijoje įtvirtintos normos ir principai yra abstrakčios vertybės (gintis teisme galima remiantis Konstitucija), tačiau , ginant savo teises, teismas dažniausiai remiasi ir poįstatyminiais aktais, kas yra įtvirtinta administracinėje teisėje. Konstitucijos normos ir principai yra įgyvendinami per teisės šakas ir per administracinę teisę kaip vieną iš jų. Administracinės teisės įstatymais įgyvendinama didžioji dalis Konstitucijos normų ir principų.

Administracinės teisės ir darbo teisės reguliuojami santykiai artimi pagal teisinio reguliavimo dalyką.

Yra įvairių definicijų. Administracinę teisę apibrėžti nėra paprasta. Ji apima begalę normų, plačią visuomeninių santykių sritį. Administracinė teisė – tai tokia viešosios teisės šaka, kurią sudaro pozityviosios teisės normos, bendrieji ir kiti teisės principai bei pozityvinę teisę (normas) aiškinantys ir koreguojantys teismų aktai, nustatantys:

1.Kaip turi būti organizuota Lietuvos viešoji administracija ir valstybės tarnyba.

2.Kaip turi būti organizuojama viešoji administracinė veikla (viešasis valdymas, viešasis administravimas).

3.Kas išsprendžia ginčus (konfliktus), kylančius tarp asmenų ir viešosios administracijos subjektų bei tarp pačių viešosios administracijos subjektų.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1621 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deima
  • Administracinės teisės konspektas (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Administracinės teisės konspektas (2). (2017 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/administracines-teises-konspektas-2.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 11:07
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo