Administracinės teisės normų rūšys


Įvadas. Teisės norma. Administracinės teisės normos bendroji charakteristika. Administracinės teisės normos samprata. Administracinės teisės normos požymiai. Administracinės teisės normos struktūra. Administracinės teisės normos rūšys išvados bibliografijos sąrašas. Administracinės teisės norma – tai viena iš teisės normos rūšių. Be administracinės teisės normų, teisės teorijoje dar išskiriamos baudžiamosios teisės normos, civilinės teisės normos, konstitucinės teisės, darbo, finansų ir kitų teisės šakų normos.

2. Neterminuotos normos. Dauguma administracinės teisės normų yra neterminuotos, t. y. jų galiojimo laikas neapibrėžtas.O administracinės teisės normos nustoja galios kai: a) pasibaigia terminuotų normų galiojimo laikas; b) panaikinamas ar pakeičiamas teisinis aktas ar jo dalis, kuriame yra administracinių teisės normų; c) Konstitucinis Teismas pripažįsta teisės aktą ar jo dalį prieštaraujančiu Konstitucijai ar įstatymams; d) administracinis teismas pripažįsta teisės aktą ar jo dalį prieštaraujančiu įstatymui; e) pasikeičia aplinkybės, dėl kurių buvo išleistas teisės aktas.

Kiekviena teisės šaka turi savo teisės normas, pavyzdžiui, baudžiamojoje teisėje yra baudžiamosios teisės normos, įtvirtintos Baudžiamajame kodekse (BK); civilinėje teisėje normos aiškiai suformuluotos Civiliniame kodekse (CK) ir t. t. Žinoma, administracinė teisė nėra išimtis. Administracinės teisės normos reglamentuotos Administracinių teisės pažeidimų kodekse (ATPK).

Kaip ir kiekviena teisės norma, administracinė teisės norma irgi turi tris struktūrinius elementus: 1)hipotezę; 2) dispoziciją; 3) sankciją. Tačiau yra vyraujanti kai kurių autorių nuomonė, kad administracinės teisės normoje hipotezė susilieja su dispozicija ir tuomet belieka tik du normos struktūriniai elementai. Bet kuriuo atveju, visi elementai yra susiję bei vienas kitą sąlygoja.

Administracinės teisės normos yra klasifikuojamos į daugelį rūšių. Visos šios teisės šakos normos klasifikuojamos remiantis įvairiais kriterijais, tokiais, kaip administracinės teisės normos turinys, jos taikymo sfera, administracinės teisės normos galiojimas teritorijoje, laike, administracinės teisės normos skirstymas pagal normos juridinę galią ir t. t. Aprašius visas administracinės teisės normos rūšis, galima teigti, kad jos grupuojamos į devynias grupes, o pastarosios dar yra skirstomos ir į pogrupius.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2011 m.
  • 13 puslapių (2225 žodžiai)
  • Administracinės teisės normų rūšys
    10 - 2 balsai (-ų)
Administracinės teisės normų rūšys. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/administracines-teises-normu-rusys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:32
×