Administracinės teisės samprata skaidrės


Administracinės teisės samprata. Administracinę teisę galima nagrinėti. Administracinė teisė kaip teisės šaka. Visuomeniniai santykiai. Administracinė teisės institutai. Administracinės teisės misija. Administracinės teisės, kaip mokslo šakos misija. Administracinės teisės funkcijos. Administracinės teisės šaltiniai. Administracinės teisės mokslo samprata, jo dalykas. Administracinės teisės mokslo funkcijos. Pagal A. Andruškevičių. Pagal A. Vaišvilą. Teisinio reguliavimo metodas. Pagrindiniai teisinio reguliavimo metodai. Naudota literatūra.

Kaip teisės šaką (kokiu visuomeniniu santykiu ir metodu reguliuoja administracinės teisės normos); kaip teisės mokslo šaką (pagrindinės šios teisės šakos vystymosi ir tobulinimo kryptys, istorinė apžvalga, palyginimas su užsienio šalių administracine teise); kaip mokymo dalyką.

Vadinasi, administracinė teisė yra teisės šaka, kurios normos reguliuoja visuomeninius santykius valstybinio valdymo srityje, valstybinio valdymo organų kasdieninėje vykdomojoje veikloje. Apibrėžti vienos ar kitos teisės šakos dalyką, reiškia išskirti visuomeninių santykių, reguliuojamų ta šaka, ratą.

Visuomeniniai santykiai gali atsirasti: vertikaliai įvairiems valstybiniams valdymo organams, t.y. tarp aukštesnės kompetencijos organų ir jiems pavaldžių žemesnės kompetencijos organų (pavyzdžiui, tarp LR Vyriausybės ir ministerijos); tarp įvairių valstybinio valdymo organų, nesusijusių pavaldumo santykiais (tarp įvairių ministerijų); tarp įvairių valstybinio valdymo organų (pareigūnų) ir piliečių.

Visuomeninių santykių grupės pagal administracinės veiklos kryptis (šakas): santykiai, susidarantys valdant Lietuvos ūkį; santykiai, susidarantys valdant socialinį- kultūrinį valstybės gyvenimą; santykiai, susidarantys administracinio politinio valstybės valdymo sferoje.

Viešojo administravimo. Administracinės atsakomybės. Valstybės tarnybos. Kontrolės ir priežiūros. Ir kt.

Administracinės teisės normos skirtos tam, kad būtų tenkinamas viešasis interesas, administracinės teisės tikslas – saugoti viešuosius interesus. Administracinė teisė – tai tvarkos idėja, daranti poveikį viešojo administravimo subjektų įgaliojimų įgyvendinimo kultūrai.

Mokslas apie administracinę teisę atskleidžia ne tik kokia yra administracinė teisė, bet ir kokia ji turėtų būti. Administracinės teisės mokslas prisideda prie įvairių teisės institutų plėtotės, sisteminimo. Administracinės teisės mokslu siekiama suprasti, kaip šios teisės šakos normos gali paveikti valstybės tarnautojų, organizacijų elgesį, kad būtų įgyvendinti svarbūs socialiniai tikslai.

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 183 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 43 puslapiai (1708 žodžiai)
  • Simona
  • Administracinės teisės samprata skaidrės
    10 - 9 balsai (-ų)
Administracinės teisės samprata skaidrės. (2015 m. Rugpjūčio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/administracines-teises-samprata-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 07:28
×