Administracinės teisės savarankiškumas, santykis su kitomis teisės šakomis ir socialiniais mokslais


Administracinės teisės savarankiškumas, santykis su kitomis teisės šakomis ir socialiniais mokslais. Administracinės Teisės sistema ir sisteminimas, reguliavimo dalykas, metodas. Socialiniai pokyčiaiAdministracinės teisės savarankiškumas, santykis su kitomis teisės šakomis ir socialiniais mokslais. Teisės samprata. Administracinės teisės samprata. Administracinės teisės savarankiškumas. Administracinė teisė ir kitos teisės šakos. Administracinės teisės santykis su gretimomis teisės šakomis. Administracinė teisė ir darbo teisė. Administracinė teisė ir civilinė teisė. Administracinė teisė ir konstitucinė teisė. Administracinė teisė ir mokesčių teisė. Administracinė teisė ir teritorinės savivaldos teisė. Administracinės teisės santykis su socialiniais mokslais. Administracinės teisės reguliavimo dalykas ir metodas. Administracinės teisės sistema. Administracinės teisės sisteminimas. Administracinės teisės sisteminimas (10Administracinės teisės sisteminimas (11Administracinės teisės sisteminimas (12Socialiniių pokyčių samprata. Administracinė teisė ir socialiniai pokyčiai. Naudota literatūra.

Teisę sudaro daug šakų, viena iš jų – administracinė teisė. Pagal A. Andruškevičių administracinė teisė – tam tikrais principais pagrįsta normų sistema. Administracinę teisę galima nagrinėti teisės aktuose įtvirtintų principų pagalba, nes principai įkūnija pagrindines kryptis, kuriomis valdžios institucijos turi vadovautis tenkindamos viešąjį interesą.

Administracinės teisės santykis su gretimomis teisės šakomis.

Administracinės teisės santykis su gretimomis teisės šakomis (2).

Valstybės tarnautojų darbo santykių reguliavimas ypatingas, apimantis tokius aspektus, kaip priėmimas į tarnybą, apribojimai ir reikalavimai norintiems tapti valstybės darbuotojais, o jais tapus, darbo užmokestis, karjera ir kiti darbo įstatymais reguliuojami klausimai, turintys užtikrinti aukštos kvalifikacijos personalo buvimą ir jo darbo kokybę visais valdymo lygmenimis ir šakose.

Su civilinės teisės šaka siejasi ir todėl, kad kartais viešojo administravimo subjektai privalo sudaryti su privačiais juridiniais asmenimis sutartis (pvz., perkant kompiuterinę įrangą ar kanceliarines prekes) arba sudaryti bendradarbiavimo sutartis su kitomis valstybės ar savivaldybės įstaigomis.

Viešojo administravimo ir administracinės teisės santykis. Weber’io apibrėžtoje idealiojoje biurokratijoje vyrauja nuasmeninimas ir vadovavimas griežtai apibrėžtomis rašytinėmis normomis. Iš esmės toks požiūris tapatina administracinę teisę ir viešąjį administravimą. Iki pat šių dienų administracinė teisė yra viešojo administravimo veiklos branduolys.

Administracinės teisės reguliavimo dalykas ir metodas (2).

Administracinės teisės reguliavimo dalykas ir metodas (3).

Administracinės teisės reguliavimo dalykas ir metodas (4).

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 206 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 49 puslapiai (2103 žodžiai)
  • Simona
  • Administracinės teisės savarankiškumas, santykis su kitomis teisės šakomis ir socialiniais mokslais
    10 - 10 balsai (-ų)
Administracinės teisės savarankiškumas, santykis su kitomis teisės šakomis ir socialiniais mokslais. (2015 m. Rugpjūčio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/administracines-teises-savarankiskumas-santykis-su-kitomis-teises-sakomis-ir-socialiniais-mokslais.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:16
×