Administraciniai terminai. Terminų atnaujinimo ypatumai administraciniame procese


Terminų atnaujinimo ypatumai administraciniame procese. Įvadas. Termino samprata. Terminų skaičiavimo tvarka. Terminų praleidimo padariniai. Praleistų terminų atnaujinimo pagrindai. Praleistų terminų atnaujinimo ypatumai:. Pareiškėjo prašymas dėl terminų atnaujinimo. Tik teismas gali atnaujinti terminus. Termino praleidimo priežastys turi būti labai svarbios. Išvados. Priedai. Naudota literatūra.

Galima teigti, kad visos teisės šakos susideda iš atskirų institutų. Vienas tokių administracinio proceso teisės institutų yra terminai ir jų atnaujinimas. Kadangi procesinės teisės šakos pasižymi savo imperatyvu, tai ir jų institutai yra imperatyvūs. Iš to kyla išvada, kad terminai ir laikymasis yra privalomi visiems proceso dalyviams, o jų praleidimas sukelia teisines pasekmes.

Remiantis administracinį procesą reglamentuojančiais įstatymais galima teigti, kad praleidus procesinius terminus asmuo praranda savo teisę atlikti tam tikrus procesinius veiksmus. Tokių teisinių pasekmių kilimas tik parodo, kad administracinio proceso teisė ir jį sudarantys institutai yra imperatyvūs.

Tačiau įstatymų leidėjas palieka galimybę kreiptis į teismą su prašymu dėl praleisto termino atnaujinimo. Termino atnaujinimas reiškia, kad asmuo vėl gali įgyvendinti savo teises ir atlikti procesinius veiksmus.

Taigi būtent terminų atnaujinimas ir pagrindiniai ypatumai bus paanalizuoti referate. Norint pabrėžti tuos ypatumus bus palyginama su kitomis procesinėmis teisės šakomis.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (1560 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Administraciniai terminai. Terminų atnaujinimo ypatumai administraciniame procese
    10 - 1 balsai (-ų)
Administraciniai terminai. Terminų atnaujinimo ypatumai administraciniame procese. (2012 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/administraciniai-terminai-terminu-atnaujinimo-ypatumai-administraciniame-procese.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:34
×