Administracinio proceso ir administracinės justicijos samprata


Administracinio proceso ir administracinės justicijos samprata. Administracinis teismas. Administracinis ginčas. Bendrieji dalyko klausimai. Administracinė ir konstitucinė teisė. Administracinės teisės samprata. Viešasis administravimas. Administracinio proceso samprata. Administracinio proceso šaltiniai. AP teisenos. AP stadijos. Administracinio ginčo samprata. VAsamprata. VAsubjektas. VA subjektas. Ar teismas yra VAsubjektas? ArPrezidentas irVyriausybė yra VAsubjekai? VA subjektų formos? VAĮ redakcija nuo 2011 05 01 XI-1259 , Valstybės žinios 2011, Nr. Viešojo administravimo subjektas VAĮ 2 str. 4 d. Vasformos. Valstybės tarnautojas (pareigūnas). Įstaiga. Institucija. Kiti subjektai. VA subjektų sistema. Valstybinio administravimo subjektai VAĮ 4 str. 3 d. VA subjektų sistema (perteklinė). Valstybinio administravimo subjektai VAĮ 4 str. 3 d. Savivaldybių administravimo subjektai VAĮ 4 str. 5 d. Kontrolės ir paslaugų teikimo įgaliojimai valstybės ir savivaldybių įmonėms VAĮ 4-1 str. VAsubjektų rūšys. VA sąvoka. Viešojo administravimo sritys VAĮ 2 str. Administracinis reglamentavimas VAĮ 6 str. Pareiga tartis dėl administracinių sprendimų priėmimo VAĮ 7 str. Pareiga tartis dėl administracinių sprendimų primėmimo VAĮ 7 str. Individualaus administracinio akto reikalavimai VAĮ 8 str. Individualaus administracinio akto reikalavimai. Administracinių paslaugų teikimas VAĮ 15 str. Viešųjų paslaugų teikimo administravimas VAĮ 16 str. 2 d. Šiuolaikinė administracinė justicija. M. Romerio „Administracinė teismas“. Administracinės justicijos samprata. Administraciniai teismai. Administracinių teismų kompetencija. Apygardų administracinių teismų kompetencija. Vilniaus apygardos administracinio teismo išimtinė kompetencija. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo kompetencija. Teismingumo taisyklės. Teisė paduoti skundą. Administracinis ginčas. Teisė į teismą. Pagrindinių teisių chartijos 47 straipsnis. Konstitucinės teisės kreiptis į teismą kvalifikavimas. Administracinio proceso stadijos.


Administracinio proceso ir administracinės justicijos samprataAdministracinis teismasAdministracinis ginčas.

Egzaminas – teorinė dalis žodžiu, praktinė – raštu. Galutinį vertinimą sudaro: 50% už patį egzaminą ir 50% už darbą pratybų metu ir papildomas užduotis. Medžiaga, padedanti ruoštis egzaminui, bus atsiųsta prieš egzaminą. Už teisingą atsakymus pratybų metu studentams skiriami + (pliusai, kaupiamieji balai), kurie pridedami prie galutinio įvertinimo. Paskaitų, pratybų ir konsultacijų lankomumas yra privalomus, už praleistus užsiėmimus atsiskaitoma individualia tvarka. Reikalinga literatūra nurodyta dalyko apraše. Grupės sąrašas. Kontaktinis asmuo.

Problematiškas yra “administracinės teisės” termino vartojimas. Tai tarybinės teisės mokslo pasiūlytas terminas, apibūdinantis teisės šaką, nagrinėjusią valstybinio valdymo (administravimo) klausimus. Užsienio valstybėse administracinei teisei apibūdinti terminai verčiami kaip “valdymo teisė” . Literatūroje teigiama, jog terminas “administracinė teisė” yra platesnis nei “valdymo teisė”, nes apima ne tik valstybinio, t.y. valstybės organų atliekamus, valdymo teisinius santykius arba ne tik valstybinių vykdomosios valdžios organų, bet ir kitus rūšiniais požymiais panašius teisinius santykius, būtent, policinės veiklos ir teisinius santykius, susijusius su žmogaus teisių ir laisvių apsauga ir gynyba.

Literatūroje sutinkamos dvi materialinės viešojo administravimo doktrinos: Prancūziškoji viešojo administravimo doktrina; Germaniškoji viešojo valdymo doktrina.

Šioms dviems viešojo administravimo sampratoms yra priešpastatoma autonominė anglosaksiškų valstybės tradicijų teisinė sistema: D.Britanijos, JAV ir kt.).

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 255 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 75 puslapiai (6674 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eimantė
  • Administracinio proceso ir administracinės justicijos samprata
    10 - 2 balsai (-ų)
Administracinio proceso ir administracinės justicijos samprata. (2017 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/administracinio-proceso-ir-administracines-justicijos-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:16
×