Administracinių įgūdžių lavinimo praktikos ataskaita


Įvadas. Sodros veiklos strateginis veiklos planas. Sodros organizacinė valdymo struktūra. Pareiginių nuostatų rengimo tvarka. sodra‘‘ kontrolės priemonės ir formos. Darbuotojų atranka, samda ir atleidimas. Atleidimas iš pareigų bei nušalinimas nuo pareigų. Darbuotojų atranka. Personalo kvalifikacijos kėlimo sistema, mokymo sistema. Valstyybės tarnautojų mokymo sistema. Mokymo organizavimas. Vsdf personalo adaptavimo ir motyvavimo priemonės.


Praktikos tikslas: Praktikos metu studentas įstaigoje ar įmonėje turi susipažinti: su konkrečia įstaigos ar įmonės veikla, organizacine valdymo struktūra, personalo valdymo principais, pareiginių nuostatų ir darbo vietų aprašymu bei rengimo tvarka, personalo dokumentacija ir darbuotojų duomenų banko kaupimu, informacinėmis komunikacinėmis technologijomis.

Išanalizuoti įstaigos ar įmonės veiklos (padalinio) strateginį veiklos planą.

Išsiaiškinti pareiginių nuostatų rengimo tvarką. Pateikti pavyzdžių.

Išanalizuoti įstaigoje ar įmonėje naudojamas komunikacijos priemones.

Susipažinti su darbuotojų atranka, samda, atleidimu.

Kiekvienais metais Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriaus vadovas tvirtina padalinio veiklos planą. Veiklos planas susideda iš šių elementų:

Procesas ir/ar indėlio vertinimo kriterijai ir/ar jų reikšmės;

Man teko susipažinti su teisės ir personalo skyriaus strateginiu veiklos planu, kuris susideda iš tokių pat elementų, kaip ir visų kitų skyrių.

Visą sodros veiklą koordinuoja direktorius. Direktorius turi trys pavaduotujus. Visa Sodra susideda iš 10 struktūrinių padalinių. Tai yra : pensijų skyrius, įmokų iššieškojimo skyrius, pašalpų ir nedarbingumo skyrius, teisės ir personalo skyrius, registro skyrius, dokumentų tvarkymo skyrius, finansų ir apskaitos skyrius, informacinių sistemų skyrius, dokumentų valdymo skyrius, ūkio skyrius.

Aš praktiką atlikau teisės ir personalo skyriuje. Šiame skyriuje dirba gana nedaug žmonių tik devyni žmonės. Skyriui vadovauja skyriaus vedėjas, kuris turi skyriaus vedėjo pavaduotoja taip pat skyriuje dirba vyriausieji ir vyresnieji specialistai. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriaus organizacinė struktūra pateikiama priedų sąraše.

,,Sodra‘‘ yra valstybinė institucija todėl visi pareiginiai nuostatai yra reglamentuojami teisės aktais. Todėl visos sodros darbuotojai yra valstybės tarnautojai, kurių pareigos skirstomos pagal Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo II dalies 6 skyrių:

3) prokuratūros sistemos – generalinis prokuroras;

Sodroje yra darbuotojų dirbančių ir pagal Valstybos tarnybos įstatymą tai įstaigos vadovai ir karjeros valstybės specialistai ir darbuotojai dirbantys pagal darbo kodeksą( finansininkai, klientų priėmimo administratoriai bei darbuotojai dirbantys ūkio skyriuje).

Kontrolės procesas susideda iš standartų ir kriterijų sudarymo (paruošiamoji kontrolė), matavimų iš tikro gautų rezultatų palyginimo su standartais (einamoji kontrolė), nukrypimų nuo standartų, kriterijų ar planų koregavimo (baigiamoji kontrolė). Dažniausios nukrypimų priežastys tai planavimo trūkumai, organizacijos problemos, vadovaimo nesklandumai bei motyvavimo klaidos.

  • Vadyba Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2107 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabrielė
  • Administracinių įgūdžių lavinimo praktikos ataskaita
    10 - 5 balsai (-ų)
Administracinių įgūdžių lavinimo praktikos ataskaita. (2016 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/administraciniu-igudziu-lavinimo-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 05:04
×