Administracinių patalpų apsauginės signalizacijos projektavimas


Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Aprašymo skyrius. Patalpų apžvalga. Apsauginės signalizacijos sistemos apžvalga. Projektavimo skyrius. Apsauginės signalizacijos sistemos projektavimas. Spindulių sudarymas. Technologijos ir darbo organizavimo skyrius. Naudojamos medžiagos. Montavimas. Programavimas. Darbuotojų sauga ir ekologija. Darbuotojų sauga (reikalavimai). Ekologija. Išvados. Projekte naudotų informacijos šaltinių sąrašas. Darbo anotacija lietuvių ir užsienio kalba. Darbo anotacija. Summary. Priedai.


Prieš atliekant darbą, visą pirmą reikia susipažinti su veikimu princepus apsauginiomis signalizacijomis sistemomis, bei parengti taisingai erdvės judesio jutiklius, įvertinti patalpos dydį, baldų išdėstymą ir kambariu paskirtį. Apsaugos sistemų projektavimas apima tris pagrindinius etapus:

Rašant kursinį darbą, buvo panaudoti informaciniai šaltiniai, kurių dėka galime išsamiai išanalizuoti panaudotus apsaugos elementus, plačiau susipažinti su apsauginės signalizacijos sistemą ir jos veikimo principu, charakteristikomis bei jų valdymų. Tai pat darbe buvo remiamasi rengimo taisyklėmi

1. Pagal Apsaugine signalizacija RSN 138-92 literatūra, šaltiniuose nagrinėjau įvairių tipų jutiklius, apsaugos jutiklius. Susipažinau su centralės ir jutikliu funkcijomis ir duomenimis. Tokie jutikliai kaip judesio, stiklo dūžio, vibraciniai, magneto kontaktiniai reikalingi tam, kad patekus į pastatą pašaliniam žmogui, suveiktų jutikliai ir apsaugos tarnyba sureaguotų.

Jutikliai gali būti jungiami i liniją arba signalas gali būti perduodamas tarp centralės ir jutiklių radijo bangomis.

2. Šiam darbui atlikti ieškojau literatūros Trinkūno A. Elektros įrenginių įrengimo taisyklės knygoje ir Isodo J. Elektros instaliacija , panaudojau daug literatūros montuojant ir išdėstant jutiklius po gyvenamąjį namą. Knygoje buvo pateikti darbų saugos reikalavimai ir jų taisyklės kuriais turi vadovautis montuotojas.

3. Beinortienės D., Grašienės J., Buivydienės R., Šustickienės B., Rašto Darbų bendruosius Reikalavimus.

Pastato tipas vieno aukščio gyvenamasis namas. Pastatytas iš statybinių blokelių. Gyvenamojo namo aukštis 3.41 m. Bendras plotas : 279,93, garažo plotas: 31.5 m2, stogo nuolydis: 40. Sienų storis 35cm.

Pastate bus įrengta apsauginės signalizacijos sistema. Funkcinis namo patalpų išdėstymas ir konstrukcija labai paprasta. Atskirtos aktyvaus ir pasyvaus poilsio zonos. Pirmame aukšte yra holas, 4 miegamieji kambariai, svetainė, virtuvė, vonia su WC, drabužinė, Wc, garažas ir ūkinė patalpa. Svetainėje numatomi dideli vitrininiai langai, pro kuriuos, ramiais vakarais, galima grožėtis sodo vaizdais. Name išviso 15 durys, 2 durys tai išėjimas į lauką, taip pat garažo durys ir 15 langų. Iš vidaus kiekviena siena yra padengta gipso plokštėmis. Kurio storis yra 15.mm. Namas yra naujas, geros būklės. Apšiltinimas: 20 cm storio akmens vata. Namo apdaila: tinkas/apdailinęs klinkerio plytos.

Prieš pradedant apsauginės signalizacijos sistemos projektavimo darbus, išnagrinėjama projekto statybinės-architektūrinės dalis. Objektas yra gyvenamasis namas, pagal kambarius kiekviename iš jų turi būti tam tikra apsauga, atitinkamai standartui LST EN50131-1, 2010m; o EN-50174-2 (Kabelinių sistemų instaliavimo planavimas ir atlikimas patalpų viduje). Visos objekte naudojamos elektroninės apsaugos priemonės turi atitikti ES direktyvas73/23EEB, 89/106 EEB, 89/336 EEB, 94/9 EB, atitikti CE reikalavimus ir/ar LST EN standartus.

Prieš pradedant apsauginės signalizacijos projektavimo darbus, išnagrinėjama projekto statybinė-architektūrinė dalis. Techninėje užduotyje su užsakovu įvertinami rizikos faktoriai ir, atsižvelgiant į juos, suderinamos objekto saugotinos vietos ir metodai. Pagal techninės užduoties reikalavimus parengiamas bendras prietaisų išdėstymo projektas, įvertinus prietaisų kiekį ir galimą grupavimą pagal funkcinę signalizacijos naudojimo ir valdymo paskirtį, įvertinus signalinių elementų - jutiklių kiekį ir sugrupavimą pagal funkcinę paskirtį, suskaičiuojamas atskirų signalinių spindulių kiekis, parenkami priėmimo kontroliniai prietaisai pagal zonų skaičių, sugrupavimo poreikius, išėjimo ir įėjimo signalų kiekybinius ir kokybinius parametrus.

Šiems jutikliams turi būti skiriami atskiri signaliniai spinduliai. Aktyviniai perimetro jutikliai (infraraudoni barjerai) negali būti jungiami kartu į tą patį spindulį su kitos technologijos jutikliais, pvz. magneto kontaktiniais, stiklo dūžio jutikliais bei vibraciniais -seisminiais jutikliais, išskyrus įėjimo zonas kaip paminėta punkte Pavojaus skelbimo prietaisams (rankiniai pavojaus mygtukai arba kojiniai pavojaus pedalai) skiriamas atskiras signalinis spindulys. Galima jungti keletą šių prietaisų į vieną spindulį, kai jų montavimo vietos yra toje pačioje patalpoje arba funkcinėje zonoje. Jeigu patalpos skirtingos ir montuojama kitoje objekto funkcinėje zonoje - tada kiekvienai šių prietaisų funkcinei grupei reikia skirti atskirą signalinį spindulį. Jeigu objekte numatoma įrengti atskira gaisrinė signalizacija, reikia numatyti bent vieną įėjimo spindulį gaisrinio pavojaus signalui.

  • Microsoft Word 618 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (5094 žodžiai)
  • Kolegija
  • Augustinas
  • Administracinių patalpų apsauginės signalizacijos projektavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Administracinių patalpų apsauginės signalizacijos projektavimas. (2017 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/administraciniu-patalpu-apsaugines-signalizacijos-projektavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 04:07
×