Adolfas Hitleris – žmogus


Įvadas. Adolfo Hitlerio biografija. Adolfo tėvai. Adolfo vaikystė. Hitlerio jaunystė. Adolfo gyvenimas Miunchene. Hitlerio moteris ir tikroji meilė. Adolfo Hitlerio mirtis. Paskutinis fiurerio gimtadienis. Fiurerio mirtis bunkeryje. Išvados. Šaltiniai ir literatūra. Priedai.

Adolfas Hitleris- vokiečių fiureris gyvenęs XXa.. Jis vykdė terorinę politiką,buvo antisimitu, žudė, degino žydus. II pasaulinio karo kaltininkas. Tai žmogus, kuris save prilygdavo Dievui.

Analizės- išanalizuosiu jo pagrindinius gyvenimo epizodus,jo kiekvieną gyvenimo laikotarpį.Taip pat naudosiu pasakojamąjį metodą- iš sukauptos literatūros atpasakosiu epizodus apie Hitlerio gyvenimą.

Svarbiausia dalis yra ta, kaip Hitlerio psichologijai veikė tėvo smurtas,ar tai lėmė, kodėl Hitleris tokiu tapo .Aprašysiu kiekvieną jo gyvenimo epizodą iki pat mirties, kas privertė jį tokiu būti ir kaip jo gyvenimą keitė jo sutiktos moteris.

Hitlerio tėvas gimė 1837 metų birželio 7 dieną Štroneso kaime. Jo motina buvo netekėjusi 42 metų Marija Ana Šiklguber. Kaimas buvo mažas, be bažnyčios, tad berniukas buvo pakrikštytas ir užregistruotas kaip Delershaime Aloizo Šiklgruberio pavarde kaip „nesantuokinis vaikas“. Kas buvo Aloizo tėvas – taip ir liko niekam nežinomas.Egzistuoja versija, kad Hitlerio senelis buvo turtingas žydas Frankenberio pavarde ir kad Marija Ana, būdama tarnaite žydų šeimoje Grace, tapo nėščia nuo šeimininko sūnaus.

Būdamas penkerių metų, Aloizo motina ištekėjo už Johano Georgo Chidlerio, kuris dirbo fabrikę Špitalio kaimelyje.Augo Aloizas be yptingos priežiūros. Po kelerių metų Aloizo motina mirė, jo globa užsiime Aloizo patėvio brolis – Johano Nepomuko – namuose. Šie valstiečių namai suvaidino tam tikrą vaidmenį Adolfo Hitlerio gyvenime, nes čia keletą kartų jis leido savo vasaros atostogas.

Būdamas keturiolikos, Aloizas „ryžtingai apsisprendė pabėgti su trimis guldenais kišenėje į nežinomą ateitį“1. Aloizui pasisekė, jis pateko į Vieną, kur buvo priimtas kaip batsiuvio mokinys. Po penkerių metų, jaunasis Aloizas ryžėsi kilti karieros laiptais ir stojo tarnauti į pasienio apsaugą. Būdamas darbščiu ir protingu, gerai išlaikė specialius egzaminus ir būdamas vos 24 metų buvo paskirtas vyresniuoju muitinės inspektoriumi į Braunau miestelį, prie sienos su Vokietija.

Aloizo pasiekimasi labai didžiavosi jo globėjas – Johanas Nepomukas Chidleris, nes niekas iš Chidlerių nebuvo taip aukštai iškilęs. Johanas sūnaus neturėjo , bet begalo norėjo tapti tėvu,todėl 1876 m. Nepomukas oficialiai įsisūnijo Aloizą Hitlerio pavarde.

Aloizas buvo įspūdingu jaunuoliu, nors turėjo nesantuokinę dukrą ir keturiolikais metų vyresnę žmoną, kuri dažnai sirgdavo, vis tiek žiūrėdavo į kaimo merginas, o jos į jį. Ypač Aloizą traukė jo globėjo anūkė – šešiolikmetė Klara Pelcl.Ji buvo aukšta,liekna, tamsiai rusvų plaukų ir mielų veido bruožų, kurį tapo namų darbininkę. Savo namuose Aloizas taip pat turėjo meilužę Franciska Macelberger, kuri dirbo virėja. Po skyrybų su žmoną Aloizas vedė Franciska. Po dvejų metų gimė sūnus, kurį pavadino tėvo vardu – Aloizas. Po tam tikro laiko gimė dar viena dukra – Angela. Franciska dažnai sirgdavo, todėl turėjo persikelti arčiau gamtos, vyras ją paliko su vaikais ir pats leidosi į kitą meilės nuotykį su Klara. 1884 metais Franciska numirė ir naująja šeimininke tapo Klara, kuri jau buvo nėščia. Bažnyčia uždraudė jiems tuoktis, nes formaliai Aloizo tėvas ir Klaros sėnelis buvo broliais, bet nusiuntes prašymą į Romą jie gavo leidima tuoktis.1885 metų sausio 7 dienos rytą Aloizas ir jo dukterėčia susituokė.Klara rūpinosi Aloizo pirmtakais kaip savo vaikais. Po kelių mėnesių Klara pagimdė berniuką o dar per kitusdvejus metus – mergaitę ir barniuką, bet neužilgo visi trys mirė. Klara sunkiai išgyveno šią tragediją. „Laimei, savo motiniškus jausmus ji galėjo išlieti Aloizui jaunesniajam ir Angelai. Santykiai su vyrų buvo įtempti. Nuo pat pradžių namų darbininkės ligi meilužės ir pagaliau žmonis paprastai merginai iš Špitalio pasirodė toks sudėtingas, kad ji ir toliau savo vyrą vadyno „dėde“.“2

Taigi Adolfo Hitlerio tėvų gyvenimas buvo išties sudėtingas, kuris kai kuriais epizodais atsispindėjo tolesniąjam Adolfo Hitlerio gyvenimui. Aloizas vaikystėje nebuvo mylimas, gal todėl jis ir nemokėjo mylėti savo vaikų,todėl jis nuolatos juos mušdavo,vertė daryti sunkius darbus. Ir Klara - būdama Aloizo dukterėčia tapo jo meiluže , vėliau Aloizo žmona kuris buvo gerokai už ją vyresnis taip pat trijų vaikų netektis .

Adolfas Hitleris išvydo pasaulį 1889 metų balandžio 20 dieną Braunau mieste. Tą dieną gimė Aukštojoje Austrijoje, prie pat Bavarijos sienos, sename bavarų miestelyje, gimė būsimas vokiečių tautos fiureris Adolfas Hitleris.Gimimo įrašų knygoje jis buvo įtrauktas kaip Adolfusas Hitleris, bet vėliau Klara pakeitė jo varda į Adolfą. Pasak motinos, Adolfas buvo liguistas berniukas, tačiau jų namų darbininkė atsiminė Adolfą kaip „labai sveiką,gyvą vaiką,kuris labai gerai vystėsi“1.Hitlerio motina labai mylėjo savo sūnų,labai juo rūpinosi,nešykštėjo jam glamonių ir nuolatinio dėmesio, kuo tikriausiai ir sugadino jį. Kai Adolfui sukako treji metai,jo tėvas buvo paaukštintas ir jie turėjo persikrausti į Pasau,vidutinio dydžio miestą Vokietijoje.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (4774 žodžiai)
  • Universitetas
  • Katazyna
  • Adolfas Hitleris – žmogus
    9 - 1 balsai (-ų)
Adolfas Hitleris – žmogus. (2015 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/adolfas-hitleris-zmogus.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 22:18
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo