Adomas Mickevičius referatas


Adomas Mickevičius. Įvadas. Adomas Bernardas Mickevičius gimė. Baigė Vilniaus universitetą. Biografija. Adomas Mickevičius daugiausia rašęs lenkų kalba. Baigė Naugarduko mokyklą. Su Tomu Zanu ir kitais bendraminčiais 1817 m. Įkūrė Filomatų (mokslo mylėtojų) draugiją. Žodžiu išlaikęs magistro laipsnio egzaminą. Trūko pedagoginių ir metodinių žinių. Pirmaisiais mokytojavimo metais Kaune. Mirė rašytojo motina. Jo mylimoji Marija Wereszczakowna. Buvo areštuotas Mickevičius ir pasodintas į kalėjimu paverstą Bazilijonų vienuolyną. Rusijoje. Peterburgą Mickevičius atvyko. Kurį laiką gyveno Odesoje. Didžiulį įspūdį paliko kelionė į Krymą, kur parašė „Krymo sonetai“. Vakarų Europoje. Artimi bičiuliai poetui 1829 m. Pavasarį padėjo išvykti į Vakarų Europą. Paryžiuje skaitė slavų literatūros kursą. Europoje įsiliepsnojus revoliucijoms. Paskutinieji gyvenimo metai. A. Mickevičiaus kilmė, gyvenimas, veikla ir kūryba glaudžiai susiję su Lietuva. Kūryba. Gražina. Mickevičiaus poema „Gražina“. Išvados. Naudotos informacijos šaltiniai.

1820 m. spalio 9-ąją, būdama penkiasdešimt trejų metų amžiaus, Naugarduke mirė rašytojo motina Barbara Mickiewiczowa. Matydami, kokia bloga yra Adomo būsena, bičiuliai bijojo jam tai pasakyti, todėl, kad mirė motina, jis sužinojo tik per Kalėdas.

Spalio 24-ąją Mickevičius, kaip Naugarduke esančio namo bendrasavininkas, patvirtino visuotinį įgaliojimą savo broliui Franciszekui, taip pat buvo atsisveikinimo susitiktuvėse, kurios įvyko mansardoje Aušros Vartų gatvėje, ir tenai draugų būryje improvizavo – paskutinį kartą prieš išvažiuodamas. Spalio 25 dieną tremtiniai išvyko iš Vilniaus į Sankt – Peterburgą.

Į Peterburgą Mickevičius atvyko 1824 metų lapkričio 20 – ąją.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 1189 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (1469 žodžiai)
  • Karolina
  • Adomas Mickevičius referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Adomas Mickevičius referatas. (2014 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/adomas-mickevicius-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:22
×