Adventas skaidrės (2)


ADVENTAS - viltingo laukimo, klausimų ir atsakymų laikas. Adventas - susikaupimo laikas iki Kalėdų - džiaugsmingo Kristaus atėjimo. Adventas simbolizuoja laukimą, kai žmonės laukė pasaulio Išganytojo gimimo. Adventas trunka keturias sąlygines savaites, t. y. apima keturis sekmadienius. Adventas trunka keturias sąlygines savaites, t. y. apima keturis sekmadienius. Advento vainikas. Advento vainikas pirmą kartą buvo uždegtas XIX a. Hamburgo uostamiestyje. Advento vainiko idėja turi religinę funkciją pranešti. Šiais laikais yra sukurta įvairių Advento vainiko formų. Žvakių simbolika. Keturios žvakės reiškia keturias Advento savaites. Žvakės yra dviejų. Pagal labai paplitusią tradiciją žvakės yra vadinamos. Pranašų žvakė. Pirmoji. Pranašai dar daug ką pasakė apie Jėzaus gimimą. Prisimindami visa tai. Betliejaus žvakė. Antroji. Betliejus buvo mažas miestelis, gal net pats mažiausias iš visų Judėjos miestelių. Tačiau Dievas panoro gimti būtent ten. Prisimindami. Dievo pasirinktą mažą miestelį. Piemenų žvakė. Trečioji. Piemenys buvo neturtingi. Jie jau seniai laukė, kada išsipildys ta pranašystė. Ir štai angelas apsireiškė jiems ir pasakė, kad nebereikia laukti. Uždegame Piemenų žvakę, kad prisimintume. Angelų žvakė. Ketvirtoji. Dievas pasirinko sau vietą ir yra šalia mūsų. Uždegame Angelų žvakę, prisimindami piemenims pasirodžiusius angelus ir mūsų angelus sargus. Džiaugsmingo ir prasmingo kalėdų laukimo.

PrisimindamiDievo pasirinktą mažą miestelį, uždekime Betliejaus žvakę ir įsiparei­gokime būti kuklūs.

Piemenys buvo neturtingi, vargšai. Kai ateidavo į sinagogą, jie girdėdavo pranašų žodžius, kad Mesijas turi gimti Betliejuje.

Jie jau seniai laukė, kada išsipildys ta pranašystė.

  • MS PowerPoint 10856 KB
  • 2016 m.
  • 36 puslapiai (335 žodžiai)
  • Vaida
  • Adventas skaidrės (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Adventas skaidrės (2). (2014 m. Rugsėjo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/adventas-skaidres-2.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 09:30
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo