Advento vakaronė


Pedagogikos scenarijus. Advento- kalėdų vakaronė. Žaidimas ,,sėta- lyka“.


- Kas gali pasakyti, kada šiais metais prasidėjo Adventas? ( Gruodžio 2 dieną)

Su Adventu prasideda pasninkas, kai atsisakoma nuo mėsiškų ir pieniškų valgių. Prasideda ir susilaikymas nuo triukšmingų pasilinksminimų, trankių darbų.

Advento pradžioje pinami vainikas, į kurį dedamo keturios žvakės. Kadangi ši savaitė – trečia Advento savaitė, tai dega jau trečioji žvakė.

- Gruodžio mėnesį saulė trumpiausiai šviečia ir mažiausiai šildo. Užtat geriausiai šviečia pačių žmonių pramanyta šviesa. Ilgais žiemos vakarais žmonės vakarodavo balanų, žvakių, vėliau- spingsulių, žibalinių lempų šviesoje. Susirinkę ne tik dirbdavo, bet ir žaisdavo, dainuodavo, pasakodavo įvairias istorijas.

- Manau, kad ir mes šiandiena to paties čia susirinkome. Prisiminsime, ką veikdavo mūsų senoliai ilgais Advento vakarais.

Kadangi Adventas prasideda nuo šv Andriejaus, tai gal kas žino ir galėtų papasakoti apie šios dienos papročius?

Merginos per šv. Andriejų, kad savo vaikiną susapnuotų, dedasi po pagalve kelnes, o vaikinai, kad susapnuotų merginą, dedasi suknelę.

Man močiutė sakė, kad Andriejaus dienos vakare reikia nuec į svetimą sodą, kur vyšnios auga. Reikia nuskinc šakelį ir parsinešus namo pamerkc in vazelį. Jei per Kalėdas pražys, tai ateinančiais metais ištekės, o jei ne, tai liks mergavoc.

- Dzūkijoje buvo paprotys per Adventą dainuoti ir ramias su vedybomis susijusias dainas. Nes kaip minėjom tai laikotarpis, kai merginos ir vaikinai spėliodavo apie vedybas. Tai gal ir padainuokim

Obuolys- apvalumas, ratas, magiška figūra, judėjimas ratu ir atsinaujinimas. Tad obuolys būtinas šiame laikotarpyje kaip magijos, vaisingumo simbolis.

Tas žmogus Advento metu ir dar vėlumoje kirpdavo avis. Užmatė tai laumės. Vieną naktį atėjusios pas tą ūkininką iškarpė avis, iškarpė labai negražiai. Rytą ūkininkas nuėjo į tvartą, žiūri , kad avys labai negražiai iškarpytos. Tai jis ir galvoja: ,,Kas gi čia dabar tas avis kirpo?

Nuėjo kitą vakarą į tvartą, atsigulė ir jau sergsti. Atėjo laumės avių kirpt ir sako?

  • Pedagogika Scenarijai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Jūratė
  • 9 puslapiai (1807 žodžiai)
  • Pedagogikos scenarijai
  • Microsoft Word 18 KB
  • Advento vakaronė
    10 - 5 balsai (-ų)
Advento vakaronė. (2015 m. Rugpjūčio 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/advento-vakarone.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 11:50