Advokato vaidmuo civilinėje byloje


Advokatas referatas. Kokiomis savybėmis turi pasižymėti teisininkas. Advokato vaidmuo civiliniame procese. Advokatas civiliniame procese. Advokatas kaip atstovas civiliniame procese. Advokato veiklos tikslai. Advokato padejejo vaidmuo. Teisininko profesija microsoft word. Advokato vaidmuo byloje. Advokatas dažniausisi yra privataus asmens atstovas ir gynėjas ne tik civiliniame.

Įvadas. Advokatų veiklos pagrindiniai principai. Etikos taisyklių taikymas. Advokato vaidmuo civiliniame procese. Advokato profesionalumo prielaidos. Išvados. Literatūra. Šio darbo pagrindinis tikslas – išaiškinti advokato vaidmenį civilinėje byloje, suformuluoti pagrindinius šiai profesijai keliamus reikalavimus, ne tik etikos, bet ir kitus reikiamus kriterijus.

Advokato profesija yra ypatinga ir reikšminga visuomenės gyvenime. Ją galima įvardinti kaip realią demokratijos vertybę. Šiame darbe aptarsime advokato veiklos vieną pagrindinių sričių – atstovavimą klientų interesams teismuose Pagalba subjektui įgyvendinti savo teises civilinėse bylose.

Siekiant detaliau aptarti šią temą, remsimės advokatūros įstatymu ir išsamiau aptarsime kiekvieną advokato veiklos principą, be kurių, ši ypatinga profesija negalėtų egzistuoti, o kartu būtų neįmanoma tinkamai vykdyti funkcijas. Taipogi, panagrinėsime etikos taisyklių taikymą. Išsiaiškinsime advokatų profesinės etikos svarbą : kodėl tai yra neatsiejama advokato profesinės veiklos dalis, kuri teigčiau, padeda formuoti advokato asmenybę.

šio darbo pagrindinis tikslas – išaiškinti advokato vaidmenį civilinėje byloje, suformuluoti pagrindinius šiai profesijai keliamus reikalavimus, ne tik etikos, bet ir kitus reikiamus kriterijus. Be abejo bus paliesti tam tikri norminiai aktai iš lr cpk, lr cpk komentaras ir kita specialioji literatūra, kurios pagalba suformuluosime atitinkamą nuomonę dėl advokato profesijos reikšmės, aktualumo bei etikos svarbos.

Pažvelgsime į advokato profesionalumo ypatumus. Kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti advokatas ir kokių atve Lietuvoje sudėtingą procesinių veiksmų visumą sudaro teisminis piliečių teisių gynimas. Hegemono vaidmenį čia atlieka advokatai, išpildydami pagrindinę funkciją – atstovavimą civiliniame procese, gindami teisėtus savo klientų interesus. Taigi, advokato veikla yra teisinių paslaugų teikimas.

Advokatas yra laisvosios profesijos atstovas, todėl jo veiklai negali būti taikomi komercinę ir ūkinę veiklą reglamentuojantys įstatymai. Šios profesijos veiklos tikslas nėra pelno siekimas. Advokatas – dažniausiai yra privataus asmens atstovas, gynėjas, ne tik civiliniame, baudžiamajame ar administraciniame procese, bet ir nūdienos gyvenime, tvarkant tam tikrus teisinius reikalus.

Reikėtų įvardinti, kad nuo nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje pasikeitė advokatų ir advokatūros sistemą reglamentuojantys įstatymai. ( pirmasis – 1992m. Spalio 13d. ).

Dabartinis lr advokatūros įstatymas priimtas 2004 kovo 18 d. , jo 3straipsnis teigia, kad Lietuvos advokatai yra nepriklausoma Lietuvos teisinės sitemos dalis . Advokato nepriklausomumas- pagrindinis jo veiklos principas. Advokatas dalyvauja teisingumo vykdymo procese. Mano manymu, tai galima būtų paaiškinti, kad advokatas yra nepriklausomas nuo galimos valstybės įtakos jo profesinei veiklai.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2011 m.
  • 12 puslapių (2305 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dana
  • Advokato vaidmuo civilinėje byloje
    10 - 1 balsai (-ų)
Advokato vaidmuo civilinėje byloje. (2011 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/advokato-vaidmuo-civilineje-byloje.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 23:46
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo