Advokatų savivaldos institucija


Advokatūrą - advokatų savivaldos institucija. 1918. gruodžio 3. Visuotinis advokatų susirinkimas. Advokatų darbo specifika bei etika. Advokatų garbės teismas. Drausminė darbuotojo atsakomybė. Civilinė atsakomybė Civilinės atsakomybės samprata ir rūšys. Profesinės civilinės atsakomybės draudimas. Advokatų profesinės civilinės atsakomybės draudimas. Civilinė atsakomybė be kaltės. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išaiškinimas.


Kaip matome advokatūrą sudaro tam tikri organai, tačiau ir pati advokatūra kaip juridinis asmuo turi savo funkcijas, kurios reguliuoja visumą apimančią sąvoką advokatūra – advokatų savivaldos institucija.

Pagrindinės advokatūros funkcijos : koordinuoti advokatų veiklą, tai bene svarbiausia advokatūros funkcija. Atstovauti advokatų interesams valstybės institucijose, tarptautinėse ir užsienio valstybių organizacijose, rengti teisės aktų projektus advokatų veiklos klausimais ir teikti juos Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijai, advokatūros įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka kontroliuoti advokatų veiklą, organizuoti ir įgyvendinti advokatų kvalifikacijos tobulinimą.

Advokatų taryba kaip ir kievienas savivaldos organas turi savo nustatytas funkcijas. Šiame rašto darbe preliminariai aptariamos pagrindinės tarybos funkcijos kurios siejasi su advokatų teisine atsakomybę. Šiai tarybai suteikta teisė priimti sprendimus dėl advokato pripažinimo ir įrašymo į praktikuojančių advokatų gretas. Bene svarbiausias šiai temai įgaliojimas advokatą išbraukti iš praktikuojančių advokatų sąrašo. Tai reiškia, pašalinti advokatą iš advokatūros, su netekimu verstis advokato praktika.

Advokato darbas sunkus ir reikalaujantis ypatingų savybių. Jis turi atitikti išsilavinimo , aukštos moralės, etikos reikalavimus. Šia temai atskleisti paminėsiu neetiškus advokato veiksmus. Kurie kartu susiję su advokatams keliamomis drausminėmis bylomis. Tačiau reikia nepamiršti, kad kiekvienas advokatas veikia skirtingoje teisinėje sferoje. Tai yra kiekvienas advokatas renkasi kuriai specializacijai atstovaus.

Lietuvos Respublikos( toliau – LR) Advokatūros Įstatymas ( toliau- LAĮ) numato, jog advokatas turi teisę pasirinkti teisės srytį, kurioje jis teikia paslaugas. Lietuvoje Advokatai yra nepriklausomi savo veikimo sferoje, tai reiškia, kad nors ir advokato veiklą reglamentuoja advokatūros įstatymas, kurį leidžia valstybė. Advokatas bylos proceso metu stos ir prieš valstybę atstovaudamas ar gindamas savo klientą. Pagrindinė Advokato veikla yra teikti teisines paslaugas, kurias reglamentuoja LAĮ 2str. 1p.

Advokatų skaičius neribojamas, kaip kitų teisinės sistemos profesijų, pvz : kaip notaro ar anstolio. Dar vienas šios unikalios profesijos specifinis bruožas tas, jog advokato veikla nėra komercinė ūkinė. Šios profesijos veikla yra licenzijuojama pagal LR advokatų licenzijos išdavimo taisykles.

Advokatai kaip ir advokatūra bei kiti aukščiau minėti savivaldos organai turi savo nustatytus veiklos principus. Pagrindiniai advokato principai reglamentuojami LRAĮ 5str. Šis straipsnis nurodo kokiais moralės ir demokratiškumo principais, turi vadovautis asmuo norintis būti nepriekaištingu advokatu.

  • Teisė Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2121 žodžiai)
  • Kolegija
  • Raminta
  • Advokatų savivaldos institucija
    10 - 3 balsai (-ų)
Advokatų savivaldos institucija . (2017 m. Birželio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/advokatu-savivaldos-institucija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 20:00
×