Advokatų teisinė atsakomybė


Įvadas. Advokato profesinė veikla. Advokato profesijos išskirtinumas ir reikšmė. Advokatų civilinė atsakomybė. Advokatų civilinės atsakomybės sąlygos. Advokatų civilinės atsakomybės draudimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas. Advokato vaidmuo teisės sistemoje yra išskirtinis. Advokatas – ir žmogaus teisių apsaugos užtikrintojas, ir kliento patikėtinis, ir teisingumo sistemos dalis. Advokatą ir klientą sieja ypatingas santykis, grįstas pasitikėjimu ir apjungtas vieningu tikslu. Advokatas, vykdydamas savo profesinę veiklą, veikia ypatingoje sferoje, todėl ir jo asmenybei bei veiklai keliami itin aukšti reikalavimai. Advokatų teisinės atsakomybės tinkamas reglamentavimas yra būtinas, siekiant apsaugoti advokato kliento teisėtus interesus. Šiame mokomosios profesinės veiklos praktikos ataskaitoje gilinamasi į advokato profesijos išskirtinumo suponuotą advokato profesinę atsakomybę. Ši tema Lietuvos teisės moksle analizuota palyginti nedaug. Manytina, jog šios temos aktualumas itin ryškus pastaruoju metu advokato profesine veikla vis dažniau gretinama su verslu. Taigi, šiuo darbu siekiama atskleisti advokatų teisinę atsakomybę.

Tyrimo problema – Yra daug įvairių profesijų. Advokato profesija yra specifinė. Advokatai yra laisvos profesijos atstovai. Jiems keliami ypatingi reikalavimai. Konkrečios profesijos atstovų atsakomybė už netinkamą savo profesinių pareigų vykdymą yra skirtinga. Advokatų teisinė atsakomybė analizuota mažai. Savo darbe norėjau išanalizuoti advokatų profesijos ypatumus, drausminę ir profesinę civilinę atsakomybę.

Tyrimo struktūra. Šį rašto darbą sudaro dvi pagrindinės dalys. Pirmojoje jų gilinamasi į advokatų vaidmens valstybės teisės sistemoje išskirtinumą ir reikšmę. Atskleidžiamas advokato profesijos vidinis prieštaringumas. Tuo siekiama išsiaiškinti ypatingos advokatų teisinės atsakomybės priežastis. Toliau gilinamasi į advokatų drausminę atsakomybę, ją reglamentuojančias nuostatas. Antrojoje darbo dalyje koncentruojamasi į advokatų profesinę civilinę atsakomybę, aiškinamasi, kokios yra jos sąlygos ir pagrindai. Taip pat analizuojamas advokatų profesinės civilinės atsakomybės draudimas. Darbo pabaigoje pateikiamos išvados.

Gebėsiu parengti teisės aktus, dokumentus ir kitą dokumentaciją įmonėse, organizacijose.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 75 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (7575 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Advokatų teisinė atsakomybė
    10 - 3 balsai (-ų)
Advokatų teisinė atsakomybė. (2015 m. Rugsėjo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/advokatu-teisine-atsakomybe.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 12:06
×