Advokatų teisinė padėtis procese


Viešojo administravimo referatas.

Advokatų teisinė padėtis procese.


Remiantis šia nuostata yra pripažįstama, jog tik pilietis gali būti įrašytas į praktikuojančių advokatųos sąrašą ir verstis advokato praktika. Akivaizdu, jog šią nuostatą, vykstant ntegracijai į Europos Sąjungą, Lietuvos Įstatymų leidėjas turės pakeisti. Ar turi teisę Lietuva, nepakeisti aukščiau minėtos nuostatos ir palikti ją galioti. Reikia konstatuoti, kad- ne, kadangi remiantis ES 1977 m. kovo 22 d. direktyva Nr. 77/249, advokatams taikomi laisvos darbo jėgos judėjimo ir paslaugų teikimo principai. Vadinasi, Lietuvai tapus ES nare, teikti advokatų paslaugas turės teisę ir užsienio piliečiai iš ES šalių, todėl Įstatymų leidėjas privalės pakeisti šią legalinę definiciją. Beje, galima paminėti, kad šiuo metu LR Seime yra svarstomas naujos redakcijos Advokatūros įstatymas, kuriame jau yra įtvirtinta, kad advokato praktika galės verstis tiek Lietuvos Respublikos, tiek Europos Sąjungos piliečiai.

Kalbant apie ES, tuo pačiu detalizuojant aukščiau paminėtą direktyvą, galima paminėti, jog ES valstybėse advokatai gali vykdyti savo pareigas visoje bendrijoje, nepriklausomai nuo to, kur yra jų buveinė. Taipogi jų gaunami honorarai yra apmokestinami tik vienoje šalyje, tai yra toje, kur buvo gautos pajamos.

Kalbant apie honoraro dydį, daugelio ES valstybių yra uždrausta honoraro dydį susieti su bylos baigtimi. Tačiau tai nėra nekvestionuojama taisyklė, kuri būtų taikoma visose valstybėse. Kai kuriose valstybėse, bent jau dalyje bylų, advokatui su klientų leidžiama honoraro dydį padaryti priklausomą nuo bylos baigties.

Kaip jau minėjome, šis susitarimo institutas yra paplitęs ir visuotinai taikomas JAV.

Apskritai kalbant apie advokatūrą bei tapimą advokatais, reikia pasakyti, jog ši tvarka Lietuvoje nėra pati tobuliausia.

Antai, asmeniui, norinčiam tapti advokatu, be teisinio išsilavinimo pakanka vos vienerių metų advokato padėjėjo praktikos(arba kitokios įstatyme numatytos praktikos). Tokia tendencija nėra sektina, kadangi, advokatas, kaip asmenų teisių ir interesų gynėjas, turi turėti didesnę nei pakankamą kvalifikaciją ir sugebėti tinkamai ir efektyviai apginti savo atstovaujamojo teises bei teisėtus interesus.

Pavyzdžiui, Vokietijoje tapimo advokatu procedūra yra daug sudėtingesnė.

Advokatų teisinė padėtis procese. (2016 m. Balandžio 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/advokatu-teisine-padetis-procese.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:12