Advokatūros savivalda ir pagrindinės veiklos formos


Advokatu veiklos formos. Advokato veiklos formos. Advokatu savivalda. Advokatų savivalda vietos savivalda. Advokatu savivalda referatas. Laisvosios profesijos atstovai teisininkai. Advokaturos veiklos formos.

Turinys. Įvadas. Advokatūros istorija. Prisiekusieji ir privatūs advokatai. Pagrindinės advokatūros veiklos formos. Advokatūros sąvoka. Teisingumo ministerija ir advokatas. Advokatų savivadla. Advokatų susirinkimas. Advokatų konferencija. Advokatų taryba. Advokatų tarybos pirmininkas. Revizijos komisija. Advokatų garbės teismas. Nuobaudos. Advokatų kontoros. Advokatų kontoros seniūnas. Advokatų kontoros seniūno funkcijos. Advokatų kontoros darbuotojai. Advokatų kontorų skyriai. Išvados. Literatūra. Priedai.

Šia tema literatūros Lietuvių kalba yra pakankamai, taip pat ir užsienio kalba (rusų, anglų, prancūzų), be to nemažai informacijos internete. Leidžiamas advokatų traybos žurnalas Lietuvos advokatūra , taip pat apie advokatūrą galima rasti Lietuviškoje periodikoje.

šitą temą pasirinkau todėl, kad žaviuosi šios profesijos atstovais. Man įdomi advokatūros atsiradimo ir vystimosi raida. Todėl ir pasirinkau analizuoti šią temą savo rašto darbe, kurį suskirsčiau į keletą atitinkamų skyrių.

Nueitas nemažas evoliucijos kelias iki šiuolaikinio advokato. Visais laikais buvo laikyta, kad advokatas yra laisvosios profesijos atstovas, tačiau jo veiklos tikslas nėra pelnas, jam netaikomi komercinę veiklą reglamentuojantys įstatytmai.

Visos teisininko profesijos yra glaudžiai susijusios, tarsi vieno medžio šakos. Teisininkas turi nuolat tobulinti savo profesinę kvalifikaciją ir nesavanaudiškai dalytis savo žiniomis su mažesnę praktiką ar kvalifikaciją turinčiais kolegomis.

Advokatko pagrindinis tikslas – rūpintis galiojančios teisės apsauga ir užtikrinti tinkamą jos įgyvendinimą. Advokatas yra pakankamai reikšminga figūra baudžiamąjame procese, o konstitucija įtvirtina asmens teisę turėti advokatą. Jo sąžiningumas, orumas, padorumas, korektiškumas, garbingumas ir kitos dorovinės savybės padeda užtikrinti advokato profesinės veiklos laisvę ir nepriklausomumą. Tik pasižymintis puikia savitvarda advokatas sugeba oriai elgtis visais profesinės veiklos atvejais – tiek bylą pralaimėjęs, tiek laimėjęs. Tik tokia advokato elgsena skatina pagarbius, korektiškus santykius advokatūroje.

Asmenys dažnai naudojasi advokato paslaugomis net kai tai nėra būtina, tačiau siekia kvalifikuotos teisinės pagalbos. Advokatai padeda ir pataria savo klientui įvairiais teisiniais klausimais. Šios profesijos atstovai padeda įgyvendinti teisingumą, taip pat įgyvendina galiojančią teisę, ją išaiškina kasdieniame gyvenime.

Dabartinės Lietuvos advokatūra formavosi labai nepalankiu laiku, kai Lietuvai buvo primesta tarybinė socialistinė teisė. Į advokatą, ginantį piliečių teisėtus interesus, buvo žiūrima suLietuvos advokatūra pradėjo formuotis devynioliktojo amžiaus pabaigoje. Pirmieji Lietuvių advokatai buvo s. Raila (1883 m. ), m. Lozoraitis (1894 m. ), j. Vileišis (1899 m. ). Dvidešimtojo amžiaus pradžioje Lietuvių advokatų padaugėjo. Taip pat advokato darbą dirbo tokio aukšto intelektualinio ir moralinio lygio asmenybės kaip: a. Smetona, m. Yčas, m. Biržiška, f. Bugailiškis, v. Biržiška, p. Leonas, a. Janulaitis, a. Tumėnas, m.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2011 m.
  • 22 puslapiai (4011 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marijus
  • Advokatūros savivalda ir pagrindinės veiklos formos
    10 - 1 balsai (-ų)
Advokatūros savivalda ir pagrindinės veiklos formos. (2011 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/advokaturos-savivalda-ir-pagrindines-veiklos-formos.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 02 d. 09:36
×
124 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo