Aerobika referatas aerobinė gimnastika


Gimnastika referatas. Referatas apie gimnastika. Aerobines gimnastikos elementai. Referatas apie aerobika. Aerobine gimnastikos varzybos 2013. Gimnastikas referatas. Aerobikos pratimai skaidres. Muzika aerobikoje referatai. Ar sportine aerobika ir aerobine gimnastika tas pats. Referatai apie gimnastiką.

Aerobinė gimnastika. Pirmasis aerobikos gyvenimas. Varžybos. Privalomi elementai. Anaerobinis našumas. Centriniai ir periferiniai aerobiniai komponentai. Fiziniai pratimai. Literatūra.

Pasak Aleksandravičienės, Stasiulio ir kt. (2010), aerobikos pratybos – puiki fizinio aktyvumo forma, gerinanti širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo funkcijų pajėgumą, lavinanti jėgą, ištvermę, lankstumą ir koordinaciją aerobinio raumenų darbo sąlygomis (Wiliford et al, 1989; ACSM, 1998). Beveik prieš 50 metų aerobikos terminą pradėjo vartoti amerikiečių gydytojas Kennethas Cooperis. Jis atliko mokslinius tyrimus, įrodančius, kad mažo intensyvumo aerobikos pratimų programa sumažina riziką susirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, taip pat padeda veiksmingai reguliuoti ir mažinti kūno svorį (Cooper, 1971).

K. Cooperio pasiūlytai aerobikos pratimų sistemai priderinęs modernaus šokio elementus, Jackie Sorensenas sukūrė aerobikos treniruotės programą, pagal kurią pratimai buvo atliekami pagal muziką (Sorensen, 1973). Programos pagrindą sudarė pagrindiniai aerobikos žingsniai, jėgos, lankstumo ir šuolių pratimai. Aerobikos pratybos sparčiai populiarėjo, todėl, nepraėjus nė dešimtmečiui, buvo sukurtos pirmosios sportinės aerobikos taisyklės. Po pirmųjų sportinės aerobikos varžybų Jungtinėse Amerikos Valstijose (1985 m.) ir kitos valstybės pradėjo rengti nacionalinius čempionatus. 1995 m. Tarptautinė gimnastikos federacija (TGF) pripažino sportinę aerobiką kaip naują sporto šaką ir tais pačiais metais įvyko pirmasis TGF pasaulio čempionatas.

  • Microsoft Word 890 KB
  • 2013 m.
  • 15 puslapių (2282 žodžiai)
  • Edgaras
  • Aerobika referatas aerobinė gimnastika
    10 - 1 balsai (-ų)
Aerobika referatas aerobinė gimnastika. (2013 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/aerobika-referatas-aerobine-gimnastika.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 15 d. 22:09
×