Aerodromas, helipadas, lėktuvnešis


Aerodromas, helipadas, lėktuvnešis. Įvadas. Aerodromas, kas tai? Aerodromų dalys. Aerodromų klasifikacija. Civiliniai aerodromai. Kilimo ir tūpimo takas. Civilinių aerodromų klasifikacija. Kariniai aerodromai. Karinių aerodromų klasifikacija. Helipadas. Helipado panaudojimas. Helipado konstrukcija. Lėktuvnešis. Istorija. Lėktuvnešio paskirtis. Išvados. Naudota literatūra.


Aerodromai pagal paskirtį skirstomi į: Civilinius; Karinius; Mišrius; Vandens lėktuvų.

Pagal naudojimo trukmę: Nuolatiniai; Laikinieji. Pagal dangą: Gruntiniai; Dirbtiniai.

Helipadas – tai leidimosi vieta ar platforma skirta sraigtasparniams. Didžiausias pasaulyje sraigtasparnių srautas yra Morgano mieste, Luizianoje, ir iš viso yra 46 helipadai.

Helipadai gali būti aerodromuose ar oro uostuose, kuriuose yra kuro, oro eismo valdymo ir orlaivių aptarnavimo įrenginiai. Daugelis helipadų yra nutolę nuo apgyvendintų vietovių dėl garso, vėjo ir vietos apribojimų, tačiau kai kuriuose dangoraižiuose jie yra ant stogo, kad galėtų būti teikiamos oro taksi paslaugos. Kai kyla gaisras, kai kurie helipadai yra naudojami evakuacijai iš pastatų. Dideliuose laivuose ir naftos platformose paprastai helipadas skirtas avariniam naudojimui.

Helipadai paprastai yra pagaminti iš betono ir pažymėti ratu ir / arba raide "H", kad būtų matomi iš oro. Tačiau jie ne visada statomi iš betono. Kartais ugniagesiai, kovojantys su dideliais gaisrais stato laikinus helipadus iš medienos, kad gautų reikiamas priemones atokiose vietovėse.

  • MS PowerPoint 15180 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (996 žodžiai)
  • Universitetas
  • Darius
  • Aerodromas, helipadas, lėktuvnešis
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Aerodromas, helipadas, lėktuvnešis. (2017 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/aerodromas-helipadas-lektuvnesis.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 23:31
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo