Aerogelis skaidrės


Įvadas. Aerogelis - lengviausia XXI a. medžiaga, kuri yra lengvesnė už orą. Tyrimo tikslas - pateikti mažo tankio kietos medžiagos – aerogelio - išsamią apžvalgą. Aerogelis – naujos kartos lengviausia statybinė medžiaga. Tarptautinė mokslininkų komanda sukūrė medžiagą. Aerogelio savybės tampa. Aerogelis chemiškai primena. Aerogeliai naudojami tarp stiklų stiklo paketuose. Šiltinimo medžiagos iš aerogelio pasižymi tuo. Aerogelio izoliacinės medžiagos yra nepaprastai plonos. Pritaikymo sričių spektras pastatų izoliacijai. Aerogeliai gaminami su brangia medžiaga - platina. Išvados Palyginant su kitomis statybinėmis medžiagomis.


Aerogelis - lengviausia XXI a. medžiaga, kuri yra lengvesnė už orą, tačiau dvigubai sunkesnė už vandenilį. Tai mažo tankio kieta medžiaga, kurioje gelio komponentas yra pakeistas dujomis. Mąstydami apie tai, iš ko statysime savo nuosavą pastatą, kaip jį įrengsime, ieškome kuo natūralesnių medžiagų. Kurių šiandien rinkoje apstu.

Tarptautinė mokslininkų komanda sukūrė medžiagą, kuri yra retesnė už orą, tačiau įelektrinta tampa ypač stipriais dirbtiniais raumenimis. Išradimo pagrindas yra aerogelis – beveik permatoma ir labai lengva medžiaga, primenanti sustingusias statybines putas. Aerogelis yra neįprastai tvirtas: spaudžiami anglies nanovamzdeliai tampa tvirtesni už plieną.

Aerogelio savybės tampa dar keistesnės, prie jo prijungus elektros srovę. Pakanka mažesnės nei 1V įtampos, kad medžiaga per tūkstantąsias sekundės dalis išsitemptų 220% - daug greičiau nei žmogaus raumuo.

Aerogeliai naudojami tarp stiklų stiklo paketuose, stiklų konstrukcijose, taip pat kaip permatoma šiltinimo medžiaga. Tai - termoizoliacinis sluoksnis kuris užtikrina mažą šilumos laidumą iš vidaus žiemos metu, mažą karščio laidumą iš išorės vasaros metu ir pakankamai efektyvią akustinę izoliaciją. Termoizoliacinis sluoksnis turi būti stiprus, atsparus smūgiams bei ugniai ir turi būti kiek įmanoma plonesnis. Šiltinimo medžiaga iš aerogelio gali būti naudojama pastato išorėje, tarp sienų arba iš vidaus.

  • Statyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 618 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (613 žodžiai)
  • Asta
  • Aerogelis skaidrės
    10 - 5 balsai (-ų)
Aerogelis skaidrės. (2016 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/aerogelis-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:27
×