„Affecto Lietuva“ veiklos valdymo problema ir jos sprendimas


Įvadas. Organizacijos veiklos valdymas teoriniai aspektai. Organizacijos kaip valdymo objekto ypatybės. Organizacijos aplinka. Veiklos valdymo problemos nagrinėjimas ir jos sprendimų paieška. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas: „Affecto Lietuva“ organizacijos valdymo analizė, problemos ir galimi sprendimai

Tyrimo metodai: mokslinės ir metodinės literatūros analizė ir sintezė,statistika,grafinio vaizdavimo metodas.

Darbo struktūra: Namų darbą sudaro keturios dalys. Pirmoje dalyje pateikiami organizacinės veiklos valdymo teoriniai aspektai. Antroje dalyje pateikiama organizacijos kaip valdymo ojbekto ypatybės.Trečioje dalyje pateikiama organizacijos aplinka.Ketvirtoje dalyje pateikiama organizacijos veiklos valdymo problemos nagrinėjimas ir jų sprendimai. Darbo pabaigoje pateikiamos išvados.

Kas yra valdymas? Tikriausiai nėra tam tikro vieno apibrėžimo apibūdinti sąvokai valdymas, kadangi valdymo teorija ir praktika evoliucionuoja ir taip atsiranda naujų šios sąvokos apibūdinimu. Taip pat valdymas yra laikomas kaip mokslo ir meno darinys, todėl vienareikšmiškų sąvokų apibūdinimui nėra. Taigi valdymas gali būti apibūdinamas keliomis sąvokomis:

Bet kuriam komandos darbui atlikti yra prasminga iš anksto nusistatyti kokių tikslų siekia komanda, butent šiem tikslam komandos pastangos turėtų būti nukreiptos. Taigi, kad organizacija veiktu, būtina specifinė veikla – kurią priimta vadinti valdymu. Valdymas priklauso nuo organizacijos požymių, pavyzdžiui: maža ar didelė, formali ar neformali, vietinė ar tarptautinė, statiška ar dinamiška ir t.t.

Komandiškai dirbantys žmonės gali greičiau atlikti kokį nors darbą, nei vienas žmogus. Todėl žmonės siekiantys tam tikro vienodo tikslo vis dažniau jungiasi į grupes, kadangi šį tikslą pasiekti būtų lengviau, nei jo siekti vienam pačiam asmeniui. Tokias žmonių grupes priimta ir dabar populiaru vadinti organizacijomis.

Dažnai galima sutikti ir kitų žodžio valdymas vartojamų sąvoku: vadyba, vadovavimas, administravimas. Daugiausia painiavos kyla dėl žodžių valdymas ir vadyba reikšmės. Valdymas labiau taikitinas žodis praktikoje, jis yra labiau skirtas fizinės prigimties sistemoms ir laikomas atgyvenusia, tarybinio laikmečio sąvoka. Vadyba taikytina valdymo mokslui, teorijai, ji yra labiau taikytina socialinėms sistemoms ir yra laikoma šiuolaikine, modernaus pasaulio sąvoka. Nekreipiant į skirtumus tarp šių sąvokų galima teigti, kad valdymas yra žmonių poveikis objektams, atliekant tam tikrus veiksmus. Likusios dvi sąvokos, vadovavimas ir administravimas, yra siauresnio turinio, abi jos apibūdina tam tikrą valdymo dalį. Pagal kibernetiką valdymas – tai objekto ar proceso būklės keitimas siekiant tam tikro tikslo.

Organizacijos tikslas yra jos veiklos pagrindas. Tikslas – tai norimo objekto ateities būvis. Organizacijos tikslai formuojami ir priimami misijos pagrindu, jie nustato pasiektoefektyvumo įvertinimo standartus ir rodo bendrus įmonės veiklos orientyrus. Tikslai gali būti einamieji (6 mėn), ilgalaikiai (iki 5 metų) ir perspektyviniai(5-20 metų). Visi tikslai turi būti derinami, kad nebūtų konkurencijos tarp ilgalaikių ir trumpalaikių tikslų. Formuluojant tikslus keliami šie reikalavimai:

  • Microsoft Word 214 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2248 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintaras
  • „Affecto Lietuva“ veiklos valdymo problema ir jos sprendimas
    10 - 2 balsai (-ų)
„Affecto Lietuva“ veiklos valdymo problema ir jos sprendimas. (2018 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/affecto-lietuva-veiklos-valdymo-problema-ir-jos-sprendimas.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 18 d. 16:02
×