Aforizmai apie kalbą.


Kalba aforizmai. Kalba - tautos brąsta per laiko upę. Kalbos aforizmai. Aforizmai gimtoji kalba. J. v.getė sentencijos apie kalbą. Iskalba aforizmai. Aforizmai apie taisyklinga kalba. Aforizmai apie kalbą kalba. Aforizmai apie gyvenima skaidres. Aforizmai įtikinimai.

Aforizmai apie kalbą. Sunaikink ją [kalbą] – sunaikinsi santaiką, vienybę ir gerovę. Sunaikink ją – užtemdysi saulę danguje, sumaišysi pasaulio tvarką, atimsi gyvybę ir garbę. Daukša ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą. Daukša žodynas – tai visata, išdėstyta abecėlės tvarka. T. Fuleris gramatika valdo net karalius. Moljeras aistra – žodžio siela. B. Fontenelis tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios. J. V. Gėtė.

Sunaikink ją [kalbą] – sunaikinsi santaiką, vienybę ir gerovę. Sunaikne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir nieko dvasingesio nei širdingesnio už kalbą tauta neturi. Tad jei tauta nenori prarasti to, petebeturi dar Lietuviai ir žemaičiai visų brangiausią palikimą savo bočių probočių Savo kalbą, kurią idant išplėštų iš nasrkalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta. Tautoskalba – tai brasta per laiko upę; ji mus veda į pneprapultų.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (424 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Erdvilas
  • Aforizmai apie kalbą.
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Aforizmai apie kalbą.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/aforizmai-apie-kalba.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 04:22
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo