Agentinės technologijos


Agentinės technologijos. savybės. Apibrėžimas. Agentas – tai autonominė programinės įrangos dalis. Agentų tipai. Refleksiniai agentai Modeliniai refleksiniai agentai Tiksliniai agentai Mokymosi agentai Programinės įrangos agentai. Refleksiniai agentai. Reflekso agentai veikia tik pagal dabartinį supratimą. Modeliniai refleksiniai agentai. Modeliu pagrįstas agentas gali dirbti iš dalies stebimoje aplinkoje. Tiksliniai agentai. Tiksliniai agentai – tai į tikslą orientuoti veiksniai. Mokymosi agentai. Mokymosi agentas – tai išmanusis agentas. Programinės įrangos agentas (software agent) – tai agentas. Mobilus agentas. Tai agentas sugebantis keisti vietą (procesorių) siekdami savo tikslo. Mobilaus agento gyvavimo ciklas. Apibendrinimas. Agentų technologija – tai sparčiai išaugusi idėja.


Refleksiniai agentai; Modeliniai refleksiniai agentai; Tiksliniai agentai; Mokymosi agentai; Programinės įrangos agentai;.

Reflekso agentai veikia tik pagal dabartinį supratimą, ignoruojant likusiąją supratimo istoriją. Agento funkcija yra pagrįsta sąlyga-veiksmo taisyklė: jei sąlyga, tada veiksmas. Šis agentas funkcionuoja tik tada, kai aplinka yra visiškai stebima.

Tiksliniai agentai – tai į tikslą orientuoti veiksniai, kurie dar labiau išplečia modelių pagrindų veikiančių agentūrų galimybes, naudojant "tikslo" informaciją. Tikslo informacija apibūdinama pageidautina situacija. Tai leidžia agentui pasirinkti vieną iš daugelio galimybių, pasirenkant tą, kuris pasiekia tikslų būseną. Paieška ir planavimas yra dirbtinio intelekto sritys, skirtos ieškoti veiksmų sekų, kuriomis siekiama agento tikslų. Tai yra lankstesnis agentas, nes žinios, kuriomis remiasi jo sprendimai, yra aiškiai išreikštos ir gali būti keičiamos.

Mokymosi agentas – tai išmanusis agentas, kuriam suteiktos tik pradinės žinios, po kurių šio tipo agentas mokosi savarankiškai. Svarbiausi bruožai yra: "mokymosi elementas", kuris yra atsakingas už tobulinimą, ir "veikimo elementas", kuris yra atsakingas už išorės veiksmų pasirinkimą.

  • MS PowerPoint 623 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (471 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ervinas
  • Agentinės technologijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Agentinės technologijos. (2017 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/agentines-technologijos.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 01 d. 06:33
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo