Agrarinė teisė


Agrariniai ( žemės ūkio ) santykiai kaip teisinio reguliavimo objektas. Agrarinių teisinių santykių turinys. Klasifikavimas. At ir jos, kaip atskiros teisės šakos, formavimosi pagrindai. At sąvoka. Santykis su kt. Teisės šakom. At dalykas ir metodas. At sistema. Nuos-bės teisių į žemę,mišką ir vandens telkinius atkūrimas. Žemės nuosavybė. Lr žemės fondas ir jo sudėtinės dalys. Žemės paėmimas visuomenės poreikiams. Atsakomybė už žemės įstatymų pažeidimą. Žemės nuoma. Žemės nuomos sutarties turinio teisiniai pagrindai. Teisinės ž. Ū. Produkcijos ir maisto gamybos reguliavimo priemonės. Pelno mokesčiu apmokesdinamos ir neapmokesdinamos pajamos. Žemės ūkio veiklos administravimo ir kontrolės įstatyminės nuostatos.

At - tai kompleksinė teisės šaka, apimanti teisės normas, reguliuojančias visuom. Santykius, kurie susiklosto organizuojant ir vykdant žemės ūkio produkcijos gamybą ir jos realizavimą. Taigi at reguliavimo objektas yra santykiai, susiklostantys ž. Ū. Veikloje. Ž. Ū. Yra sudėtinga visuom. Sant. Visuma, kurios neįmanoma įsivaizduoti be turtinių, darbo, žemės naudojimo, finansinių sa* žemė (dvejopa prasme: kaip pagr. , formuojantis vat sant. Atsiradimo, pasikeitimo ir pasibaigimo pagrindus reglam. Juridiniai faktai,at - tai kompleksinė specializuota teisės šaka, apjungianti žemės, ct, verslo, darbo, administr. Teisės ir tarpt. Viešosios teisės normas, tikslu reguliuoti visuom. Sant. Ž. Ū. Gamybinės veiklos srityje. Šios teisės šakos atsiradimą lėmė tai, kad ž. Ū. Yra specifinė teisės šaka, reikalaujanti spec. Teis. Reguliavimo. Pradėjo kurtis ž. Ū. Įmonės, kurioms reikėjo priimti spec. Nuostatus, reguliuojančius tokių įmonių steigimą ir vtai kompleksinė specializuota teisės šaka, apjungianti žemės, civ. , verslo, darbo, adm. Ir tarpt. Viešosios teisės normas, tikslu reguliuoti visuom. Teis. Sant. Ž. Ū. Gamybinės veiklos srityje. At neturi savarankiškos vietos teisės sistemoje, nes ji remiasi daugelio kt. Teisės šakų normomis. Dėl to ji ir yra kompleksinė. At santykiams reguliuoti at pasitelkia adm. , civ. , darbo, finansų teisės normas. At taikomi pagr. Šių teisės šakų nuostatai, jų pagrindu kuriamos at normos. At kuriama atsižvelgiant į ž. Ū. Gamybos specifiką, o, pvz. , adm. , darbo - į reguliuojamus visuom. Sant. , todėl šių teisės šakų normos ne visada atspindi ž. Ū. Ypatumus. Ct pagrindžia privačią nuos. , šeimos sant. Adm. T –at dalykas - visuom. Sant. , susiję su ž. Ū. Subjektų veikla, ž. Ū. Produkcijos gamyba, perdirbimu, realizavimu bei žemės naudojimu. Kadangi at yra kompleksinė teisės šaka, tai dalykas P. Kompleksinis - nėra vieningo reguliavimo dalyko. At dalykas suvokiamas plačiąja ir siaurąja prasme. Siaurąja: ž. Ū. Produkcijos gamybos santykiai, susiklostantys ž. Ū. Įmonių veiklos procese, P. Turtiniai, civ. , žemės naudojimo, darbo, mokestiniai sant. Plačiąja: subsidijavimo ir kreditavimo sant. , valst. Paramos sant. , ž. Ū. Produkcijos importo ir eksporto, ekologiniai, kaimo vietovių išsaugojimo nuo miestų plėtimo sant.

Metodas - tai būdas, kurio pagalba teisės šaka veikia reguliuojamus visuomeninius santykius. At derinami metodai.

* imperatyvus - apsprendžia teis. Reguliavimą, nustato draudimus ir elgesio nuostatas. Yra būdingas žemės ir adm. Santykiams.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 97 KB
  • 2011 m.
  • 35 puslapiai (25208 žodžiai)
  • Agrarinė teisė
    10 - 2 balsai (-ų)
Agrarinė teisė. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/agrarine-teise.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:35
×