Agresija esė


Įvadas. Agresija biologijoje ir visuomenėje. Teritorinė elgsena. Gyvūnų šeimų strūktūra. Altruizmas gyvūnų pasaulyje. Išvados. Naudota literatūra.


Biologiniu atžvelgiu agresija žmogui yra įgimta. Tai yra žmogaus instinktų prigimtis. Biologiniai veiksniai turi įtakos agresijai. Dirgikliai, sukeliantys agresyvų elgesį, veikia per mūsų biologinę sistemą. Kuo žmogus labiau yra pavarges, išsekęs, irzlus tuo daugiau pas jį kaupiasi agresijos. Ir bet koks mažas dirgiklis gali sukelti didžiulį ir nemalonų agresijos išsiveržimą.

Agresija veikia daug veiksnių taip pat ir aplinka bei visuomenė kurioje esa žmogus. Juk žmogaus asmenybei formuotis padeda visuomenė. O šiuolaikinėje visuomenėje yra per daug pykčio, melo, netikrų ilizijų ir pažadų kurie turi įtakos agresyvumui. Mano manymu žmonės yra per daug pikti ir nepakantūs vienas kitam. Bet koks netinkamas elgesys ar tik koks pasipriešinimas nusistovėjusiai tvarkai susilaukia didelio visuomenės pykčio, kuris sukialia didžiulę agresiją.

Vis daugėje visuomenėje žmonių kurie išdrysta agresija nukreipti į save. Tokie žmonės visuomenėje vadinami savižudžiais. Vieni žmonės pasirenka savižudybę dėl nemokėjimo susidoroti su užgriuvosiomis problemomis, kiti dėl netinkamo kelio, arba beprotiškai užvaldžiusios minties, kad gyvenimas tai kančia. Lietuva pasaulyje vis dar pirmauja pagal savižudybių skaičių. Kol kas nerandama būdų, kaip sustabdyti tai.

Yra sakoma, kad aresija gimdo dar didesnę agresiją. Taip dabar žmogus yra visur skubantis, lekiantis nuovagis prideda savo ir visuomenė neišlaikiusi spaudimo tampa vis labiau agresyvenė. Iškilus sunkumams ar kažkam nepavykus puolame į agresiją. Imame rėkti,šaukti. Dažnai pamirštame apie pagalbą kitam ar ištartą gražų ar šiltą žodį. Prie ko agresija gali privesti?

Manau, kad laikui bėgant žmonės gali tapti daug agresyvesni ir nepakantesni kitiems, žmonės pamirš atlaidumą, šypseną...

Žmonės taip pat kaip ir gyvūnai žymisi teritorija ir tai kas priklauso jiems.

Manau, senovės išmintis gerai sako, kad kuo daugiau turi – tuo daugiau nori. Žmogui visais laikais buvo mažai. Bet juk kiekvienam reikalinga unikali, savita erdvė, kad jis galėtų atsiskleisti. Žvėrys kaip ir žmonės kovoja už savo teritorija vos tik pajutę pavojų puola ginti tai kas yra jų. Kovoja už savo erdvę ir privatumą.

  • Microsoft Word 487 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1610 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kamilė
  • Agresija esė
    10 - 2 balsai (-ų)
Agresija esė. (2017 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/agresija-ese.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 11:57
×