Agresija ir ją nulemiantis veiksniai


Agresijos rusys. Agresijos valdymas. Kaip valdyti agresija. Agresijos valdymo metodai. Agresija rusys. Agresyvumo rusys. Agresijos tipai. Agresija referatas. Agresijos tyrimai lietuvoje. Agresija ir konfliktai mokykloje.

Įvadas. Agresija. Agresijos skirstymas. Agresijos formų pasireiškimas. Kodėl kyla agresija? Ar įmanoma ją valdyti? Agresiją provokuojantys situaciniai veiksniai. Agresija aiškinačios teorijos. Biologinės teorijos. Psichologinės teorijos. Agresijos psichodinamika. Agresyvumo rūšys. Šešios agresyvumo rūšys. Tiesioginis ir perkeltinis agresyvumas. Bendrasis agresyvumas. Vaizduotės agresyvumas. Konformistiškas agresyvumas. Konstruktyvus agresyvumas. Vaikai ir agresyvumas. Agresyvumo signalai, kaip slopinti, išreikšti. Agresijos slopinimas. Neišreikštos agresijos autodestruktyvumas. Keletas faktų apie agresiją. Agresijos/pykčio valdymas. Agresija ir konfliktai mokykloje. Tyrimas. Tyrimo eiga ir rezultatai. Išvados. Naudota literatūra.

Psichologija, kaip savarankiškas mokslas yra gana jaunas. Tačiau psichologijos šaknys siekia net 5-ąjį amžių prieš kristų – senovės graikų filosofų darbuose buvo nagrinėjami klausimai, kurie paskatino psichologijos mokslo atsiradimą. Per daugiau nei šimtą metų psichologijos mokslo egzistavimo metų, buvo sukurta daugybė teorijų, atlikti nesuskaičiuojami tyrimai, iškelta daugybė klausimų, rasta nemažai atsakymų. Lietuvoje psichologija tampa vis populiaresnė, vis daugiau atsiranda psichologų specialistų, didėja jų poreikis ir darbo rinkoje.

Žodis „psichologija“ yra kilęs iš dviejų senovės graikų kalbos – žodžių: psyche – siela ir logos – mokslas. Taigi, psichologija yra mokslas, tiriantis psichinius reiškinius, jų kilmę, raidą, reiškimosi formas ir mechanizmus.

Šiame pasaulyje gana dažnai susiduriama su agresyviai nusiteikusiais žmonėmis. Tai ypač ryškiai pasireiškia jaunimo tarpe. Apie pyktį, jį sukeliančius veiksnius, agresyvų elgesį, jo padarinius kalbama visur: televizijoje, laikraščiuose, knygose, mokyklose, gatvėse, interneto puslapiuose ir panašiai. Tad savo šiame socialinės psichologijos projekte aiškinaus kas yra ta agresija, kaip ji pasireiškia mokykloje, nuliamenčius veiksnius, bei kokie agresijos padariniai.

  • Psichologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 508 KB
  • 2012 m.
  • 18 puslapių (5355 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vaida
  • Agresija ir ją nulemiantis veiksniai
    10 - 1 balsai (-ų)
Agresija ir ją nulemiantis veiksniai. (2012 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/agresija-ir-ja-nulemiantis-veiksniai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 15:54
×