Agresija referatas


Įvadas. Agresyvaus elgesio formos. Impulsyvi – gynybinė agresija. Instrumentinė agresija. Priešiška – piktybinė agresija. Agresyvaus elgesio teorijos. Instinktų agresijos teorijos. S. Freudo agresijos teorija. K. Lorenzo agresijos teorija. Instinktų agresijos teorijų kritika. Frustracijos – agresijos teorija. Perkelta agresija. Frustracija, aplinkos sąlygos ir agresija. Frustracijos - agresijos teorijos kritika. Socialinio mokymosi agresijos teorija. Agresyvaus elgesio išmokimas. Modeliavimo efektai. Agresyvaus elgesio įtvirtinimas. Socialinės kognityvinės agresijos teorijos. K. A. Dodge’o agresijos teorija. Stimulų kodavimas. Stimulų mintinė reprezentacija. Tikslų išaiškinimas. Galimų reakcijų generavimas. Reakcijų įvertinimas. Reakcijų įgyvendinimas. Ankstyvoji patirtis ir funkcinių ciklų formavimasis. L. R. Huesmanno agresijos teorija. Agresyvaus elgesio scenarijų išmokimas. Agresyvaus elgesio scenarijų atkūrimas. Agresyvaus elgesio scenarijų įvertinimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai. Agresyvumo testas.

Gal bent ši kruopelytė žinių apie agresijos atsiradimą bei veikimo principą padės giliau, blaiviau ir dalykiškiau pažvelgti į šią didelę bėdą. Juk su ja susiduriama ne tik viešojoje erdvėje, bet ir savo kasdieninėje buityje, ir – tai ypač skaudu – šeimose. Viskas, kas čia išvardyta, nėra susiję tik su kitais žmonėmis, blogiukais. Tokių apraiškų, lengvesnių, kartais slepiamų, pasitaiko kiekvieno gyvenime, užtat apie jas ir verta pamąstyti.

Žmonės tampa agresyvesni dvasinės krizės bei dorovės nuosmukio laikotarpiais, plintant egoistinėms ir hedoistinėms idėjoms, priešiškumui ir neapykantai. Žmogus turi daug galimybių kilniai, altruiškai elgtis. Socializacija, auklėjimu, saviaukla, kultūros ugdymu galima įprasti kontroliuoti savo neigiamus impulsus, išsiugdyti pagarbą, palankumą kitiems žmonėms.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (4067 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktoras
  • Agresija referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Agresija referatas. (2014 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/agresija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 03:51
×