Agresyvaus elgesio suvokimo palyginimas


Lyčių psichologija agresija. Įvadas. Metodika. Tyrimo metodas – eksperimentas. Tikslas – įvertinti, kaip skirasi asmens elgesio agresyvumo vertinimas priklausomai nuo jo. Lyties. Tiriamieji – 40 vyrų ir 40 moterų. Tyrimo metodai. Darbo aprašymas. Procedūra. Tyrimo rezultatai. Literatūros apžvalga.


Agresija – tai elgesys nukreiptas į kitą asmenį su sąmoningu tikslu jam pakenkti. Ji yra skirstoma į kelias rūšis:

Santykių arba socialinė agresija (elgesys, kuriuo žeidžiami kiti per asmeninių santykių griovimą, pvz., nekalbėjimas, žmogaus ignoravimas ir pan.).

Netiesioginė agresija, pvz., tyčiojimasis iš kažkieno veiksmų, situacijos suorganizavimas, kurioje apkaltinamas žmogus ir pan.).

(Maccoby, Jaeklin, 1980, White, 1983; Hyde, 1984 ir kt.) sutinka, kad vyrai yra fiziškai agresyvesni nei moterys. Tačiau analizuojant verbalinę agresiją, elgesio tendencijos nėra tokios akivaizdžios. Manoma, kad moterys verbaliai agresyvesnės nei vyrai, tačiau tyrimų duomenys to nepatvirtina. Bjorkqvistas ir Niemela (1992) pabrėžia, kad daugelyje agresyvaus elgesio tyrimų dalyvauja vistik vyriškos lyties atstovai. Netgi kai į tyrimus įtraukiamos moteriškos lyties atstovės, agresyvus elgesys tiriamas pagal vyrams būdingas agresyvaus elgesio formas, todėl paprastai tiriama fizinė agresija.

Tikslas – įvertinti, kaip skirasi asmens elgesio agresyvumo vertinimas priklausomai nuo jo lyties.

Tyrimo metodai – buvo naudojama anketa, kurioje buvo pateikta situacija. Jos pabaigoje reikėjo įvertinti agresyvumo lygį balais (1-10) bei parašyti savo lytį.

Reikėjo sugalvoti ir aprašyti skirtingus agresyvaus elgesio scenarijus.

  • Microsoft Word 82 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1062 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Agresyvaus elgesio suvokimo palyginimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Agresyvaus elgesio suvokimo palyginimas . (2019 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/agresyvaus-elgesio-suvokimo-palyginimas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 04 d. 10:52
×
113 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo