Agresyvus elgesys referatas


Agresyvus elgesys. Paslauga išspręsti problemai. Literatūros sąrašas.

Žmogaus elgesys yra reakcijų ir organizmo veiksmų į aplinką visuma. Manoma, kad žmogaus elgesio sudėtingumas priklauso nuo jo nervų sistemos sudėtingumo. Todėl žmonių elgesio vertinimas yra grindžiamas socialinėmis normomis. Žmonių elgesį tiria psichologija. Elgesio būta visokio, tačiau vienas iš populiariausių, kurį tiria psichologija yra agresija. Agresija yra bandymas pakenkti kitam žmogui. Siekimas pakenkti pasireiškia arba aktyviais veiksmais arba atvirkščiai neveiklumu. Yra išskiriami labiausiai pasižymintys agresija veiksmai, tai – fizinis smurtas ar netgi žmogžudystė. Tačiau agresyvus elgesys pasireiškia ir vagystėmis, grasinimais, šmeižtu, patyčiomis ir t.t. Todėl pasirinkau temą apie agresyvų elgesį, nes tai yra opi problema šių dienų visuomenėje, kadangi agresyvus elgesys pasireiškia vis labiau ir labiau. O tai daro didelę žalą žmogui fiziškai, psichologiškai ar materialiai.

Yra išskiriamos dvi agresijos rūšys, tai – sąmoninga ir pasąmoninga agresija. Agresija, kuri pasireiškia santykiuose tarp artimųjų , kai bandoma pakenkti savo partneriui, tačiau sąmoningai, tas kuris kenkia to nepripažįsta ir aiškina savo tokį elgesį kaip geri norai partneriui, vadinama pasąmoninga agresija. Žinoma, agresija pasireiškia visokiausiais būdais, tačiau agresija, kaip fizinis smurtas, pasireiškia dažniausiai. Todėl ši problema yra ištirta didžiausiu skaičiumi socialinės psichologijos tyrimų. Visvaldo Legkausko knygoje „Socialinė psichologija“ yra paminėti A. Banduros psichologiniai agresijos veiksniai. Tai – įgalinantys, skatinantys ir reguliuojantys veiksniai.

Agresiją įgalinančiais veiksniais bandoma paaiškinti kodėl atsiranda agresyvus elgesys. Visų pirma, Z. Freudas sakė, jog žmogų susinaikinti skatina įgimtas mirties instinktas, tačiau nugalėjus šį instinktą, šio instinkto energija yra nukreipiama į išorę, kuri vėliau pasireiškia kaip agresija prieš kitus žmones. Tokiu būdu buvo bandoma agresiją paaiškinti kaip įgimtą tendenciją. Pagal tai, galime spręsti, jog žmogaus prigimtis leidžia žmogui elgtis agresyviai, tačiau tam tikroje situacijoje tai neparodo ar žmogus elgsis agresyviai ar ne.

Agresiją skatinančiais veiksniais yra vadinamos priežastys, kurios sukelia agresyvų elgesį. Visų pirma, dažnai anot V. Legkausko : „agresyvų elgesį skatina kitų žmonių agresyvus elgesys“. Tarkim, žmogus norėdamas „pritapti“ prie kitų žmonių bandys elgtis kaip jie, pavyzdžiui, jei žmogus mato, kad kiti elgiasi agresyviai : kabinėjasi prie kažko, vandalizmu užsiima, tai greičiausiai ir jis pradės taip elgtis.

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2091 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Agresyvus elgesys referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Agresyvus elgesys referatas. (2016 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/agresyvus-elgesys-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 18:38
×