Agresyvus periodontitas


Įvadas. Darbo tikslas ir uždaviniai. Periodontas. Agresyvus periodontitas. Gydymas ir profilaktika. Medikamentų poveikis periodontui. Pagrindinė periodonto profilaktykos priemonė. Išvados. Literatūra.

Burnos higienistas pastebi šiuos ypatumus ir parenka tinkamas burnos higienos priemones ir metodus, parodo pacientams, kaip geriausiai prižiūrėti kiekvieną burnos vietą.

Periodontas supa danties šaknį. Jį sudaro: dantienos, periodonto raiščiai, cementas, alveolinis kaulas ir jungties epitelis.

Deja, šie susirgimai dažniausiai būna užleisti. Paburkusios dantenos, nežymus jų kraujavimas valant dantis. Negydant gingivito, vystosi periodontitas. Ligai yra būdingas apie dantį esančių raiščių irimas, žandikaulio alveolinio kaulo tirpimas, nykimas. Ant dantų esančios minkštos apnašos prisigeria seilėse esančių druskų ir sukietėja – susiformuoja dantų akmenys ir jie atstumia dantenas nuo dantų.

Uždegimas gilina periodontinę kišenę, didina alveolinio kaulo pažeidimą. Dantį prilaikantys raiščiai silpsta, nyksta, dantis pradeda klibėti ir laikui bėgant be skausmo iškrenta. Tai parodontozė. Norint išvengti periodonto ligų, reikia nuolat tikrinti dantų, dantenų ir kitų periodonto audinių sveikatą. Burnos higienistas pašalina šiuos ypatumus ir parenka tinkamas burnos higienos priemones ir metodus, parodo pacientams, kaip geriausiai prižiūrėti kiekvieną burnos vietą.

Agresyvus periodontitas mažiau paplitęs ir dažniau pasitaiko jauniems pacientams. Taip pat būna lokalizuota ir generalizuota forma.

– Pasireiškia vietiškai periodonto jungties netekimu pirmų krūminių dantų ir/ar kandžių srityje.

Dažniausiai serga iki 30 metų žmonės, gali sirgti ir vyresni.

Jei pacientas jaunas, sąlyginai sveikas ir yra didelė periodonto destrukcija, įtariamas agresyvus periodontitas. Jei periodonto destrukcija lokalizuota interproksimaliniuose tarpuose apie pirmąjį krūminį dantį ir kandžius, diagnozuojamas lokalizuotas agresyvus periodontitas (LAP). Jei nustatoma destrukcija mažiausiai apie tris nuolatinius dantis, išskyrus pirmuosius krūminius ir kandžius, diagnozuojamas generalizuotas agresyvus periodontitas (GAP). LAP nėra tik lokalizuota GAP forma. Abi šios formos yra specifiškos.

  • Medicina Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (1300 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vita
  • Agresyvus periodontitas
    10 - 2 balsai (-ų)
Agresyvus periodontitas. (2014 m. Rugsėjo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/agresyvus-periodontitas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 08:08
×