Agrochemijos žemės ūkio pristatymas


Grupės studento(ės). (Vardas, pavardė) Dalyko pavadinimas Pastabos dėl darbo. Įvertinimas. Įvadas. Ūkyje auginamų augalų auginimo technologijos ir veislės. Ūkyje sutinkamos ligos ir prieš jas kovojimas. Įrangos sandėliai ir naudojama technika. Mechanizmai naudojami ūkyje. 17. Rūšiavimo mašina. 17. Sodo konstrukcijos ir laistymo sistema. Išvados.


Smitų šeimynos ūkio įveisimas ir vystymasis prasidėjau jau 1914m. Johano ir Adrie (dabartiniai ūkio savininkai) senelis verslą vytyti pradėjo augindamas nedidelius plotus cukrinių runkelių ir javų. Prie to paties dar buvo ir nedidelis sodelis su keliais arais obelų. Vėliau visą ūkį perėmė Adrie ir Johano tėvas. Jis toliau tęsė cukrinių runkelių ir javų auginimą. Kai Adrie buvo 23 metų jis prisijungė prie ūkinės veiklos ir padėjo savo tėvui darbuose. Po tėvo mirties Adrie su broliu Johanu perėmė ūkį. Adrie tada buvo 35 metai. Tada pasikeitimai prasidėjo. Broliai nutarė sustabdyti cukrinių runkelių ir javų auginimą ir pradėjo sodinti kriaušes ir obuolius. Iki šiolei broliai gerai tvarkosi ūkyje ir turi 41 hektarą žemės. 31 hektarą užima kriaušės ir 10 hektarų užima kriaušės. Smitai kėkvienais metais samdo žmonės dirbti jų ūkyje. Didžioji dalis žmonių atkeliauja iš Lietuvos ir Lenkijos. Daugiausiai darbuotojų reikia derliaus nuėmimo metu. Tuo laikotarpiu būna apie 30-40 studentų. Visą gautą produkciją Adrie ir Johanas eksportuoja į Prancūzija ir Ispanija. Šiais metais dalis kriaušių keliaus į Kiniją. Adrie pasakojo, kad šiais metais vaisių realizavimas truputį tapo sudėtingesnis, nes jie siųsdavo dauguma „Conference“ kriaušių į Rusiją, bet dabar gabenimas yra uždraustas, todėl reikės susirasti kitų pirkėjų.

Kiekvienais metais jie samdo studentus, kad padėtu atlikti ūkio darbus: retinimas, skynimas, produkcijos pakavimas, obuolių ir kriaušių rūšiavimas, medelių atraminių kuolų paruošimas, pesticidų purškimas. Kalbant apie ūkio plėtimą, jie nėra tikri, nes Adrie nėra garantuotas, kad jo sūnus Semas perims verslą(šiuo metu jam 9 metai). Daugiausiai ūkyje yra „Conference“ veislės kriaušių, nes jos yra vienintelės kriaušės, kurios gali atsigauti po šalnų žalos ir po didžiulių vėju sukeltų žaizdų.

Parodyti ūkyje sutinkamas ligas, ūkyje naudojamą techniką ir visus atliekamus darbus.

Pasodinus kriaušes ir obelispomedžiai mulčiuojami durpėmis arba komposto sluoksniu. Pasodinus medelius jie įrengia laistymo sistema ir laisto medelius, tik tada kai to reikia, o modernios laistymo sistemos yra su drėgmės skaitikliais, kurie nustato kada trūksta vandens, ir reikia laistyti tada sistemai perduodamas signalas ir medeliai laistomi.

Adrie ir Johanas purškia vaismedžius, kad išvengtų kenkėjų ir ligų. Jie nori sveikų ir geros kokybės vaisių. Jie purškia savo sodus apie 20 kartų per sezoną naudodami skirtingus chemikalus. Purkšdami nuo piktžolių jie naudoja „Roundup“ ir „MCPA“ herbicidus . „Roundup“ norma yra 3l/ha. „MCPA“ norma yra 1.7l/ha.

Taip pat ūkyje naudojamas augimo reguliatorius „RegalisPlus“. Naudojamas obelyse ir kriaušėse, norma – nedaugiau kaip 2,5 kg/ha per sezoną .Paskutinis purškimas – ne vėliau kaip 55 dienos iki derliaus nuėmimo.

„Calipso“ trąša naudojama apsaugoti kriaušes nuo uodų . Norma 0.5l/ha.

Coregen“ trąša yra naudojama apsaugoti kriaušes nuo žaliųjų lervų. Purškimo norma: 0.175l/ha.Taip pat tinkama trąšą gali būti „Vertimac“ , purškimo norma: 0.75l/ha.

Kaip Adrie pasakojo, jų soduose yra pakankamai derlingas dirvožemis, todėl purškimo normas kartais galima sumažinti.

Taip pat jie vaismedžius geni kovo mėnesio antros pusės iki balandžio mėnesio antros puses. Nuo gegužės vidurio iki liepos pabaigos, skinamos kriaušės su formos defektais, per mažos ir pažeistos ligos, tokios kaip pavaizduota 1.4 paveikslėlyje . Obuoliai nuskinami per maži su formos defektais ir su ligomis.

  • Žemės ūkis Referatas
  • Microsoft Word 5950 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (3268 žodžiai)
  • Kolegija
  • Artūras
  • Agrochemijos žemės ūkio pristatymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Agrochemijos žemės ūkio pristatymas. (2017 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/agrochemijos-zemes-ukio-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 06:35
×