Agroekosistemų egzamino klausymų konspektas


Saikingas pesticidų vartojimas. Patvarieji organiniai teršalai. Nebevartojamų senų pesticidų tvarkymas. Pesticidai ir dirvos fauna. Pesticidai ir naudingi organizmai (bitės ir kt. Pesticidų likučiai augaluose, vandenyje, dirvožemyje. Pesticidų likučių tyrimai. Pesticidų toksiškumas. Pesticidų detoksikacija. Fungicidų veikimo mechanizmas. Insekticidų veikimo mechanizmas. Herbicidų veikimo mechanizmas. Herbicidų migracija augaluose. Pesticidų patekimas į žaladarius. GMO ir augalų apsauga. Naujų pesticidų tyrimai Lietuvoje. Nauji pesticidai ir jų savybės herbicidai. Nauji pesticidai ir jų savybės fungicidai. Nauji pesticidai ir jų savybės insekticidai. Pesticidų vartojimas Lietuvoje. Pesticidai ir žmonių sveikata. Aplinkos poveikis žmonių sveikatai. Žemės ūkio skleidžiamai tarša. Taršos objektai. Aplinkos taršos šaltiniai. Krašto tinkamumas ž. Ū. Piktžolių, ligų ir kenkėjų žalingumo ribos. Pesticidų gamybos technologijos ir atrankos tobulinimas. Pesticidų paskleidimo technologijos tobulinimas. Geros augalų apsaugos praktikos taisyklės (GAAPTausiojo pesticidų vartojimo strategija. Naujų pesticidų registravimas. Pesticidų etiketės. Reikalavimai pesticidų sandėliavimui. Reikalavimai pesticidų pervežimui. Reikalavimai pesticidų naudojimui. Žmogaus sauga dirbant su pesticidais.

2008 m. kaimo vietovės apėmė 63,6 tūkst. km2 plotą Tai sudarė 97,4 ( visos Lietuvos teritorijos Lietuvoje žemės ūkio naudmenos (ŽŪN) – apie 60 ( (ariamoji žemė – apie 45 () visos teritorijos Visos ES ŽŪN sudaro apie 41 ( (ariamoji žemė – apie 24  () visos teritorijos.

Rūgštūs dirvožemiai sudaro: vakarinėje Lietuvos dalyje - apie 31,3 proc.,vidurinėje dalyje – apie 6,7 proc., rytinėje dalyje – 28,5 proc. (pH ≤ 5,5). Per pastarąjį dešimtmetį rūgščių dirvožemių plotai padidėjo:vakarinėje šalies dalyje 15 –21 proc., Šiuo metu dirvų kalkinimo problema aktualiausia Vakarų Lietuvai – čia rūgščių dirvožemių vidutiniškai padaugėjo 8,7 proc,Vėjinė erozija Apie 19 proc. bendro šalies dirvožemio ploto yra jautrus vėjinei erozijai..Vandens erozija:Požeminė – Biržų, Pasvalio rajonuose; Antžeminė – Baltijos, Žemaičių, Švenčionių Didžiausių nuostolių atneša vandens sukelta erozija, sukeliama vandens srautų kalvotose vietovėse. Svarbu: pažeistus plotus užsėti daugiamečiais augalais, apsodinti miškais, taikyti tinkamą ūkininkavimo metodiką.

Atsižvelgiant į Lietuvos gamtinių išteklių įvairovę, buvo išskirtos šios ekologiškai jautrios teritorijos:Ypač jautrios, labai jautrios ir jautrios teritorijos Šalyje yra 1062 saugomos teritorijos 11,9% šalies ploto): 5 valstybiniai rezervatai, 5 nacionaliniai parkai 30 regioninių parkų

2009 m. tik 30 proc. kaimo užimtų gyventojų dirbo žemės ūkyje, medžioklėje, miškininkystėje ir žuvininkystėje. Gyventojų skaičiaus mažėjimą sąlygojo:neigiama kaimo gyventojų natūrali kaita, emigracijos procesai Lietuva yra šalis, kurioje žemės ūkio, miškininkystės bei žuvininkystės sukuriamos bendrosios pridėtinės vertės dalis yra didžiausia visoje ES.

Lietuvos žemės ūkio sukuriama pridėtinės vertės dalis bendrojoje pridėtinėje vertėje2010 m. sudarė 2,8 ( 2009 m. - 3,7

Prekyba žemės ūkio ir maisto produktais sudaro gana didelę bendros Lietuvos užsienio prekybos dalį: 2011 m. – 16,6 (

2. Aplinkos taršos šaltiniai. Tai Aplinkos tarša yra Natūrali ir Antropogeninė. Aplinkos taršos šaltiniai: Žemės ūkis, Pramonė, Transportas, Buitinės atliekos.

7. Pesticidų vartojimas Lietuvoje Apie pusę visos pesticidų produkcijos sudaro herbicidai. Lietuvoje ypač daug ir nelabai kokybiškų pesticidų buvo naudojama XX a. 2-oje pusėje. Aplinkos tarša sumažėjo dėl: geresnės pesticidų kokybės;daug mažesnio jų sunaudojimo kiekio Naudotojams parduotų produktų kiekio daugiausia parduota: glifosato, chlormekvatchlorido, MCPA, mankocebo, tebukonazolo, 2,4-D etiloheksilo esterio, izoproturono, trifluralino 2,4 –D dichlorfenoksiacto rūgšties, etefono veikliųjų medžiagų turinčių produktų. herbicidų yra sąraše, 2012 m.kurių sudėtyje yra 1 veiklioji medžiaga yra daugiausia 96 ir daugiausia veikloji medžiaga Glifosatas. Glifosatai – nuėmus derlių purškiama 10-14 dienų iki derliaus nuėmimo brandai paspartinti ir suvienodinti; 2,4 dichlorfenoksi acto – purkšti javų krūmijimosi metu; MCPA – purkšti nuo 3-4 lapų iki pirmojo bamblio pasirodymo.

8. Nauji pesticidai ir jų savybės: insekticidai. Daugiausia – piretroidų grupės junginiai. Tai kontaktinio ir vidinio veikimo preparatai nuo amarų, drugių, musių, vabalų (decis, fastakas, karate ir kt.). Susintetinti XX a.8-ajame dešimtmetyje. Privalumai: nedidelės normos; nejautrūs saulės šviesai; naikina kitiems junginiams atsparius kenkėjus; greitai suyra dirvoje; nekenkia dirvožemio florai ir faunai.

9. Nauji pesticidai ir jų savybės: fungicidai. Nauji sisteminiai fungicidai: morfolinai, azolai, strobilurinai. Morfolinų savybės: veiklioji medžiaga greitai patenka į augalą; greitai stabdo ligų plitimą; efektyvus profilaktinis, gydomasis ir naikinantis poveikis.

  • Ekologija Konspektas
  • Microsoft Word 41 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (6312 žodžiai)
  • Toma
  • Agroekosistemų egzamino klausymų konspektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Agroekosistemų egzamino klausymų konspektas. (2014 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/agroekosistemu-egzamino-klausymu-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:24
×