Agronomijos konspektas


Linu kenkejai. Pesticidų poreikio mažinimas alternatyviomis priemonėmis. Agronomija tai.

Anotacija. Turinys. Įvadas. Dirvožemių tipai ir savybės. Dirvožemio sudėtis ir savybės. Dirvožemių klasifikacija. Dirvožemio derlingumas. Sėjomainų projektavimas. Sėjomaina. Jos reikšmė. Sėjomainų projektavimas. Trąšos, jų klasifikacija. Augalų mityba ir sąlygos. Trąšų klasifikacija. Trąšų normos ir tręšimas. Tręšimo planai. Sėkla, sėja ir sodinimas. Sėklininkystė. Veislinės sėklos reikšmė. Sėklų kokybė. Sėklų paruošimas sėjai. Sėja. Sodinimas. Pagrindiniai sėklų derliaus nuėmimo būdai. Piktžolių klasifikacija. Biologinė piktžolių klasifikacija. Ekologinė ir morfologinė piktžolių klasifikacija. Piktžolės, jų žala ir nauda. Piktžolių paplitimas ir dauginimasis. Piktžolių išplitimas ir žala. Piktžolių nauda. Piktžolių naikinimo būdai. Apsauginės piktžolių naikinimo priemonės. Piktžolių stelbimo priemonės. Piktžolių tiesioginio naikinimo priemonės. Pesticidai, jų klasifikavimas, reikalavimai naudojimui. Pesticidai. Pesticidų klasifikavimas. Pesticidų naudojimo tvarka. Pesticidų naudojimo pavojai. Pesticidų poreikio mažinimas alternatyviomis priemonėmis. Kada būtina naudoti pesticidus?Pesticidų naudojimo technologijos. Saugus darbas ir aplinkos apsauga naudojant pesticidus. Augalų apsaugos priemonės, vartojimo būdai. Augalų apsaugos metodai. Bendra pesticidų naudojimo informacija. Augalų apsaugos priemonės. Lauko augalai, jų klasifikacija. Augalų ligos ir kenkėjai. Lauko augalai, jų klasifikacija. Bendros žinios apie augalų ligas. Augalų ligos. Augalų kenkėjai. Varpinių javų kenkėjai. Ankštinių javų kenkėjai. Bulvių kenkėjai. Rapsų kenkėjai. Runkelių kenkėjai. Linų kenkėjai. Lauko augalų auginimo technologijos. Javų auginimo technologijos. Kaupiamųjų augalų auginimas. Rapsų auginimas. Linų auginimas. Pievos ir ganyklos. Daržovių auginimas. Sodo augalų auginimas. Derliaus nuėmimo laikas, būdai. Javų derliaus nuėmimas. Kaupiamųjų augalų derliaus nuėmimas. Linų ir rapsų derliaus nuėmimas. Daugiamečių žolių derliaus nuėmimas. Daržovių ir vaisių derliaus nuėmimas. Augalininkystės produkcijos paruošimas realizacijai ir realizavimas. Ekologinė žemdirbystė. Lauko kultūrų auginimas ekologiniame ūkyje. Ekologiškos produkcijos sandėliavimas ir realizavimas. Literatūra. Priedai.

Agronomija – tai mokslas apie kultūrinių augalų savybes ir jų gausaus derliaus išauginimo būdus. Ši mokslo šaka apjungia ir žemdirbystę (žemės dirbimo ir tarkymo mokslą), ir agrochemiją (mokslą apie trąšas ir tręšimą), ir augalininkystę (mokslą apie lauko kultūrinius augalus), ir daržininkystę (mokslą apie daržoves), ir sodininkystę (mokslą apie daugiamečius sodo augalus). Daugelis agronomijos šakų susiformavo jau XIX a., tobulėjant ir intensyvėjant žemės dirbimui, didėjant žemės ūkio produktų paklausai ir pan.

Gyventojų skaičiaus augimas mūsų planetoje pastaruoju metu iškėlė žemės ūkio gamybos produktyvumo problemą. Ji sprendžiama remiantis genetikos, selekcijos ir augalų fiziologijos laimėjimais, auginant perspektyvias augalinių kultūrų rūšis bei taikant efektyvias agrotechnikos priemones.

Naujausi įvairių agronomijos, biologijos, chemijos ir kt. mokslo sričių pasiekimai nukreipti į Lietuvos žemės ir maisto ūkio plėrą, kurios tikslas sukurti modernius ir konkurencingus žemės bei ūkio produkcijos gamybos ir perdirbimo sektorius bei sistemiškai tobulinti maisto sektorių nuo lauko iki galutinio produkto.

Agronomijos pagrindų modulio teorinėje ir praktinėje dalyse pateikta medžiaga apima bendrąsias žinias apie dirvožemį, jo sandarą, struktūrą ir savybes. Kitoje dalyje išdėstytos pagrindinės sąvokos apie lauko augalų auginimo sąlygas, lauko augalų sėjomainas, priežiūrą, apsaugą ir pan. Skyrius apie piktžoles padės būsimam ūkininkui suvokti jų daromą ekonominę ir biologinę žalą, o apibendrinta informacija apie augalų chemines bei biologines apsaugos priemones, leis ūkininkaujančiam sėkmingai įgyvendinti piktžolių, ligų ir kenkėjų kontrolę, laikantis aplinkosaugos reikalavimų. Profesinio rengimo mokyklų, įsisavinę pagrindines ekologinės žemdirbystės sąvokas, darnią žemės ūkio plėtrą suvoks kaip rentabilią, tausojančią aplinką, keliančią ūkio ir kaimo bendruomenės lygį, sistemą.

  • Žemės ūkis Konspektas
  • Microsoft Word 4404 KB
  • 2012 m.
  • 189 puslapiai
  • Aadolis
  • Agronomijos konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Agronomijos konspektas. (2012 m. Rugpjūčio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/agronomijos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 14:01
×