Agroverslų ekonomika skaidrės


Ekonomikos skaidrės. Agroverslų ekonomika. Įvadas. Verslo samprata. Verslo organizavimo procesas. Verslo reikšmė valstybės mastu. Verslo įdėjų šaltiniai. Ūkio kūrimo galimybių įvertinimas. Verslo sumanymas ir o pagrindimas. Veiklos srities analizė, konkurencinio pranašumo veiksniai šakoje. Esamos situacijos plankumas pasirinktam verslui (SSGG analizė). Verslo kūrimo motyvai. Ūkio funkcijos ir planai. Gamybos planavimas. Išvados.


  Savarankiško darbo uždaviniai: 1. Pateikti verslo sumanymą, apibūdinti situaciją. 2. Atskleisti pasirinkto verslo ypatumus, būklę, perspektyvas 3. Įvertinti savo verslumą 4. Pasirinkti verslo organizavimo formą, pateikti argumentus ir ją apibūdinti 5. Paruošti pasirinktos įmonės steigimo dokumentus 6. Suformuoti savo įmonės funkcijas ir tikslus 7. Įvertinti reikalingus išteklius ir jų poreikį. 8. Įvertinti verslo kūrimo galimybes, išryškinant konkurencinio pranašumo veiksnius ir pagrindinius rizikos veiksnius.

Žodį ,,verslas‘‘, kartais šnekamojoje kalboje vadinamu ,,biznis‘‘- iš anglų kalbos, girdimas ir vartojamas kasdien, todėl yra svarbu žinoti ir suprasti jo sampratą ir reikšmę. Ši sąvoka aiškiai apibrėžiama dabartinės lietuvių kalbos žodyne - kaip darbas, užsiėmimas, smulki gamyba, amatas. Tai ekonominė(ūkinė) veikla, kurios metu užsidirbama pragyvenimui gaminant prekes ir paslaugas, reikalingas kitiems visuomenės nariams. Daug pasiekęs žmogus pasaulyje - Tomas Vatsonas (IMB prezidentas Amerikoje) metaforiškai išreiškė savo nuomonę: ,,Verslas yra įdomiausias žaidimas pasaulyje, jei tik moki jį žaisti‘‘.

Ūkio motyvai. Konkurencija yra nedidelė, nes graikinių riešutų augintojų Lietuvoje nėra daug, o juos importuojant iš kitų šalių, riešutų kaina tampa didele. Augindami juos Lietuvoje, pirkėjams galime pasiūlyti produkcija mažesnėmis kainomis. Žemės, kuriose augintumėme riešutmedžius ir avietes yra derlinga, o pati vietove tinkama sodams nes yra kalnuota.

  • Ekonomika Skaidrės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Gytis
  • 14 puslapių (624 žodžiai)
  • Ekonomikos skaidrės
  • MS PowerPoint 824 KB
  • Agroverslų ekonomika skaidrės
    10 - 10 balsai (-ų)
Agroverslų ekonomika skaidrės. (2016 m. Sausio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/agroverslu-ekonomika-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 00:55