Agurkų ūkio gamybos organizavimo sprendimai


Įvadas. Žemės ūkio verslo įmonės planavimo ir organizavimo sprendimai. Gamybos procesas. Gamybos planavimas ir organizavimas. Sandros jucevčiūtės agurkų ūkio verslo planavimo ir organizavimo sprendimai. Sandros Jucevičiūtės agurkų ūkio situacijos pateikimas ir analizė. Optimalios Sandros Jucevičiūtės agurkų ūkio struktūros parinkimas, alternatyvų įvertinimas. Agurkų ūkio gamybos organizavimas. Agurkų ūkio gamybos apimtys. Sandros Jucevičiūtės agurkų ūkio darbų organizavimas. Išvados. Informaciniai šaltiniai. Priedas.


Tikslas: Suvokti gamybos organizavimo ir planavimo procesą, mokėti vertinti organizavimo sąlygas ir parengti veiklos planus.

Taip pat gamybos procesas yra skirstomas į dvi dalis:

Įmonės viduje būtina susiplanuoti kiekvieno joje dirbančio asmens užimamas pareigas bei atliekamus darbus. Jei viskas suplanuojama yra teisingai, įmonės veikla vystosi sėkmingai ir toliau yra galimas darbų pasiskirstymo planavimas.

Darbo padalijimas. Vadovas turi paskirstyti užduotis darbuotojams, kad jos būtų atliktos logiškai ir patogiai.

Sandros Jucevičiūtės agurkų ūkis įsikūręs Raseinių mieste. Dabar turima bendra žemės valda yra 19 arų. Naudmenų našumo balas 43 balai, šiose apylinkėse vyrauja lengvi priesmėliai ir priemoliai. Materialinė – techninė bazė normali. Jucevičių šeima turi ūkinį pastatą, du rūsius, šiltnamį(taip pat šiltnamį turi netoliese gyvenanti močiutė), vieną daržą šalia namų bei kitą - už 500 metrų. Šioje šeimoje yra 5 darbingi nariai, kurie visda su malonumu padeda vienas kitam. Močiutė ir senelis buvo ūkininkai, todėl turi stiprią ūkininkavimo patirtį; mama ir tėtis taip pat augo kaime ir geba puikiai susidoroti su žemės ūkio darbais; paskutinis šeimos narys yra agroverslų technologijų studentas, tad ūkininkavimo pradmenis taip pat turi. Kiekvienas iš minėtų asmenų neįsiveizduoja mitybos be šviežių ir natūraliai augintų daržovių, tačiau yra žinoma, kad šviežias daržoves dažniausiai valgyti galima pavasarį,vasarą ir rudens pradžioje. Todėl, šios šeimos nuomone, yra labai pravartu įvairias daržoves paruošti taip, kad jas būtų galima vartoti ir šaltu, ir šiltu metų laiku. Taip pat pastebėta, kad dabar žmonės stengiasi vengti įvairių produktų, kuriuose gausu konservamtų bei kitokių priedų, tad labai paklausu tiekti vakuotus ir raugintus agurkus, kurie būtų ne tik ekologiški, skanūs, bet ir pigesni nei parduotuvių lentynose. Kad verslas klestėtų ilgesnį laikotarpį, reikalinga užsiimti papildoma veikla, pvz., pardavinėti ne tik perdirbtus agurkus, bet ir neapdorotus agurkus bei jų daigus. Žinoma, kiekviena verslo sfera susiduria su problema, tad šio ūkio problema – konkurencija bei nepalankios gamtos sąlygos.

Užauginti sveikos išvaizdos, ekologiškus, traškius, skanius bei maistingus agurkus; pasirinkti tinkamus receptus agurkų rauginimui bei vakavimui.

Sandros Jucevičiūtės besikuriančiam agurkų ūkiui, kaip ir kitiems ūkiams, iškeltas tikslas - įvertinti galimybes agurkų auginimo verslo srityje. Atsižvelgiant, kad dabar žmonės stengiasi vengti įvairių produktų, kuriuose gausu chemijos bei kitokių priedų, siekiama tiekti vakuotus ir raugintus agurkus, kurie būtų ne tik ekologiški, skanūs, bet ir pigesni nei parduotuvių lentynose. Dažniausiai pagrindinis tikslas šakojasi į daugybę kitų tikslų, vadinamu „tikslų medžiu“.

2.2 Optimalios Sandros Jucevičiūtės agurkų ūkio struktūros parinkimas, alternatyvų įvertinimas

Agurkų auginimas, kaip buvo minėta, struktūrizuosis į tris etapus: agurkų daigų auginimą ir pardavimą, agurkų vaisių pardavimą bei agurkų vakavimą ir rauginimą.

Agurkai yra labai populiari daržovė, pasižyminti gerosiomis maistinėmis savybėmis, tad reali galimybė visada parduoti savo produkciją. Taip pat agurkų auginimas nėra specifinė augalininkystės sritis, t.y. nesunkus agurkų auginimas, priežiūra ir realizavimas. Tad ir gamybos struktūra automatiškai tampa nesudėtinga.

Kaip ir visi kiti verslai, agurkų verslas gali būti konkurentiškai pažeidžiamas, nes niekada negali žinoti, kada netikėtai užklups netikėtos gamtos sąlygos, augalų ligos bei kenkėjai. Tačiau apsirūpinus visomis apsaugos priemonėmis galima šių problemų išvengti.

Taip pat šis agurkų verslas yra perspektyvus, nes tokia veikla užsiimančių ūkininkų Raseinių mieste yra mažai (vakuotų ir raugintų agurkų pardavėjų), o minėtojo ūkio plotas agurkams užauginti yra pakankamas, patirties bei išteklių irgi užtenka.

  • Žemės ūkis Kursinis darbas
  • Microsoft Word 275 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4081 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deimantė
  • Agurkų ūkio gamybos organizavimo sprendimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Agurkų ūkio gamybos organizavimo sprendimai. (2016 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/agurku-ukio-gamybos-organizavimo-sprendimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 23:06
×