Aids referatas


Ziv lango. Raudonojo kaspino istorija.

Įvadas. ŽIV ir AIDS sąvokos. ŽIV infekcijos istorija. Imuninė sistema ir kaip ją pažeidžia ŽIV virusas. Kodėl svarbus CD4 ląstelių skaičius? Kas yra antikūnai ir antigenai? Kuo ŽIV skiriasi nuo AIDS? Kaip CD4 ląstelių skaičius susijęs su viruso koncentracija? Kaip ŽIV plinta? Kaip ŽIV neplinta? ŽIV gyvavimo ciklas…. ŽIV ligos stadijos. Inkubacinis (lango) periodas. Ūminė ŽIV infekcija. Lėtinis besimptomis laikotarpis. Simptominė ŽIV infekcija. AIDS stadija. ŽIV nustatymo būdas. AIDS gydymas.Naujausios mokslininkų prognozės dėl ŽIV ir AIDS. Raudonojo kaspino istorija ir reikšmė. Įdomūs faktai apie AIDS.

Tikriausiai kiekvienas žmogus pasaulyje yra girdėjęs apie AIDS/ŽIV. Kaip užkrečiamoji liga, AIDS žinoma jau nuo 1981 metų. Pasaulio sveikatos organizacija ją pavadino pirmąja žmonijos istorijoje pandemija, nes ji buvo paplitusi bene visuose žemynuose. AIDS ir šiomis dienomis yra viena iš labiausiai paplitusių infekcinių ligų pasaulyje, ir vis labiau nerimaujama, kad ligos mastai gali dar padidėti, nes mūsų laikais ligos plinta daug greičiau nei senovėje.

Referato tikslas – sužinoti, kas sukelia AIDS ir kaip reikia jos išvengti bei prevencinės priemonės prieš šią ligą.

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 65 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (2767 žodžiai)
  • Gabija
  • Aids referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Aids referatas. (2013 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/aids-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:56
×