Airija referatas


Airijos+tautosaka. Airijos referatas. Airiu tautosaka. Referatas airija.

Įvadas. Geografinė padėtis. Istorinė praeitis. Svarbiausi įvykiai chronologine tvarka. Šalies pavadinimo istorija. Nacionalinė vėliava. Himnas. Religijos. Socialinė padėtis. Įdarbinimo agentūros airijoje. Politinė padėtis. Demografinė padėtis. Administracinis susiskirstymas. Kalbos. Švietimas. Airijos vidurinės mokyklos. Pradinė mokykla. Vidurinė mokykla. Elitinė bendrabutinė mokykla (irebs). Elitinė dieninė mokykla (ireps). Standartinė dieninė mokykla (ireds). Airijos vidurinių mokyklų programų kaina ir trukmė. Elitinė dieninė mokykla (ireps). Standartinė dieninė mokykla (ireds). Elitinė bendrabutinė mokykla (irebs). Studijos. Apie open university. Žiniasklaida. Mokslas, universitetai. Ekonominė politika. Kelias į klestėjimą - per krizes ir pakilimus. Stabili aplinka - masalas investicijoms. Žemės ūkyje - akcentas naujovėms. Nauji plėtros plano akcentai. Airijos požiūris i es. Trumpai apie airijos narystės es poveikį. Lietuvos ryšiai. Diplomatinis atstovavimas. Vizitai (chronologine tvarka). Dvišalės sutartys. Dvišaliai ekonominiai santykiai. Airijos investicijos lr. Kultūra. Literatūra. Muzika ir šokiai. Kinas. Tautosaka. Virtuvė. Turizmas ir pramogos. Kelionė į airiją arba jaunimo pomėgiai. Literatūra. Sakoma, kad kartą aplankyta airija yra sunkiai pamirštama ir iš tiesų šis meilikavimas yra pagrįstas. Airiškas kraštovaizdis turi mitinį rezonansą dėl beveik juntamos istorijos, kuri pasakoja airiją esant elfų, fėjų ir mažučių žmogučių namais.

Sakoma, kad kartą aplankyta airija yra sunkiai pamirštama ir iš tiesų šis meilikavimas yra pagrįstas. Žinoma, oras ne visuomet gali nudžiuginti, bet drėgmė užtikrina net penkiasdešimt žalios spalvos atspalvių, kurie kompenstruputį išsikišusi ir gražiai apkarpyta airija yra atlanto vandenyno sala, britų salyno dalis, kuri atrodo tik ir ruošiasi užlipti ant britanijos krantų, nutolusių apie 80 km į vakarus per airijos jūrą. Airija tęsiasi 500 km iš šiaurės į pietus ir 300 km iš vakarų į rytus. Jos plotas 84421 km. Ribojasi su jungtinių karalysčių šiaurės airijos dalini. Ji turi tik du visiškai pilnai apgyvendintus miestus, taigi nėra toli nuo izoliuotų didelių kalnų ar pievų plotų.

Salos paviršius panašus į dubenį. Salos vidurio lygumą supa pajūrio aukštumos. Bet aukštumos nesudaro ištiso kalnyno, tik pakraščiais yra išsidraikę pavieniai kalnai. Pietvakarinėje dalyje aukščiausia aukštuma carantuo hills yra 1041 m. Aukščio. Kiti kalnai neperšoka 1000 m. Airijoje yra daug pelkių ir durpynų.

Ilgiausia upė šanonas (shannon), teka iš šiaurės rytų į pietvakarius. Taip pat yra nemažai ežerų, iš kurių galbūt labiausiai žinomas lough neagh (didžiausias). Šalies kranto linijos ilgis - 3172 km.

Didžiausi miestai yra sostinė dublinas rytinėje pakrantėje, korkas (cork) pietuose, galway ir limerick vakarinėje pakrantėje ir waterford pietrytinėje pakrantėje.

Klimatas švelnus, drėgnas, didelį poveikį daro golfo šiltoji srovė: augmenija žaliuoja ištisus metus, visą laiką ganyklose ganosi galvijai. Vidutinė temperatūra sausio mėn. - 7°c, birželio mėn. - 19°c. Dažni krituliai, kai kuriose salos dalyse lyja 275 dienas per metus. Airijoje vidutiniškai per mėnesį iškrenta apie du, tris colius krit1916 04 23 airijos sukilėliai užėmė pagrindinius dublino pastatus ir paskelbė airijos nepriklausomybę.

1916 04 24 įvyko sukilimas. Sukilimo centras – dublinas, buvo sukilę ir kiti miestai. Sukilėliai 1919 01 šinfeineriai sukvietė dubline airių parlamentą, kuris paskelbė nepriklausomybę. Prezidentu tapo de valera. Iš šinfeinerių savanorių sukurta airijos respublikonų armija, kuri pradėjo kovą su d. Bri1921 12 06 sutartimi su d. Britanija pietinė dalis paskelbta airijos laisvąja valstybe ir gavo dominijos statusą, britanija pasirašė sutartį, pagal kurią 26 grafystės airijos saloje tapo laisva airijos valstybe. grafystės šiaurinėje salos1923 buvo įkurta pirmoji valstybės vyriaus1937 12 29 buvusi d. Britanijos dominija paskelbė save nepriklausoma valstybe.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 198 KB
  • 2011 m.
  • 31 puslapis (8964 žodžiai)
  • Universitetas
  • Airija referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Airija referatas. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/airija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 16:58
×