Airijos ir Lietuvos mokesčių sistema


Airijos mokesčių sistema. Airijos ir Lietuvos biudžetas. Airijos mokesčių sistema.


Tyrimo objektas: Airijos ir Lietuvos mokesčių sistema

Darbo tikslas: palyginti Airijos ir Lietuvos mokesčių sistemą

Darbo uždaviniai:

Palyginti Lietuvos ir Airijos mokesčių sistemas;

Palyginti Airijos ir Lietuvos biudžeto struktūrą;

Lietuvos biudžetą (2pav) sudaro šiek tiek skirtingi mokečiai. Kaip matome diagramoje, kad didžiąją dalį mokesčių surenkamų i biudžeta sudaro PMV(pridėtinės vertės mokestis), kuris sudaro net daugiau kaip pusę visų surenkamų mokesčių t.y net apie 52proc., taip pat nemažą dali sudaro ir akcizai, kurie sudaro virs 20proc. Kiti smulkesni mokesčiai, sudarantys biudžetą, būtų: gyventojų pajamų mokestis, pelno mokestis, kurie sudaro apie 20proc., surenkamų biudžeto pajamų bei kiti mokesčiai,kurie sudaro nedidelę biudžeto dalį.

Mokesčių inspekcija darbdaviui atsiųs mokesčių mokėjimo pažymėjimą, kuriame bus nurodytas mokesčių dydis (mokesčiai gali būti sumažinti, atsižvelgiant į asmens pajamas).

Mokesčių normų santrauka (vienam gyvenančiam asmeniui):

Visi asmenys privalo mokėti visuotinį socialinį mokestį (2%, 4% arba 7%), jeigu jų bendros pajamos viršija 10,036 EUR per metus.

5 proc. mokesčio tarifas taikomas apmokestinamajam pelnui:

už ruletės, kortų arba kauliukų stalą – 1 738 eurai per mėnesį.

Tačiau gerokai skiriasi minimalus atlyginimas Airijoje, jis siekia net 1586 eur, tai vos ne septynis kartus didesnis nei Lietuvos. Ir iš šio aspekto matome, kodėl Lietuvos žmonės geriau renkasi išvykti į Airiją nei pasilikti savo šalyje.

Palyginus Lietuvos ir Airijos mokesčių sistemas, daroma išvada, kad Airija turi tik kelis didesnius mokesčius nei Lietuva. Airijos didesni mokesčiai nei Lietuvos yra šie: gyventojų pajamų mokestis (Airijos – 20%, Lietuvos – 15%), pridėtinės vertės mokestis (Airijos – 23%, Lietuvos – 21%), bei akcizai.

Palyginus Airijos ir Lietuvos biudžeto struktūrą, galima teigti, kad Lietuvoje didžiausią įplaukų dalį sudaro PVM (51%), o Airijoje pajamų mokestis (42%).

1.Lietuvos Respublikos finansų ministerija(2016m.). Mokesčiai. Prieiga internetu:https://finmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/mokesciai [žiūrėta 2016-03-23]

10. Finfacts Irelnd(2014m.). News: Irish economy. Prieiga internetu:

  • Apskaita Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 110 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (2993 žodžiai)
  • Universitetas
  • Auksė
  • Airijos ir Lietuvos mokesčių sistema
    10 - 3 balsai (-ų)
Airijos ir Lietuvos mokesčių sistema. (2016 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/airijos-ir-lietuvos-mokesciu-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 00:35
×