Airijos mokesčių sistema referatas


Įvadas. Mokesčių sistema Europoje. Mokesčių sistemos samprata ir reikšmė. ES ir jos mokesčių sistemos reikšmė. Airijos mokesčių sistema. Bendra informacija apie Airija. Airijos mokesčių sistema. Lietuvos ir Airijos mokesčių sistemos. Trumpai apie Lietuvos mokesčių sistemą. Airijos ir Lietuvos mokesčių sistemos palyginimas. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas: įvertinti Airijos mokesčių sistema

Darbo uždaviniai:

Apibūdinti mokesčių sistemą Europoje;

Išanalizuoti Airijos mokesčių sistemą;

Įvertinti Lietuvos ir Airijos mokesčių sistemas.

Tyrimo bazė: Airijos mokesčių sistema.

Tyrimo tipas: teorinis, empirinis.

Tyrimo metodai: literatūrinė analizė, duomenų lyginimas, statistinė analizė.

Mokesčių sistemos samprata mokslinėje literatūroje dažniausiai nagrinėjama kaip ryšių tarp mokesčių sistemos elementų visuma, išskirianti jų mikroekonominį ir makroekonominį vaidmenį. Mokesčių sistemos tikslas – užtikrinti būtinas valstybės pajamas, efektyvų ekonomikos funkcionavimą, mokesčių mokėtojų ekonominį pajėgumą ir sąlygas socialiniam teisingumui. Mokesčių sistemos efektyvus rezultatas yra subalansuoti valstybės biudžetai, efektyvi verslo veikla, gerėjantis makroekonomikos rodikliai, pajamų racionalus perskirstymas socialiniu ir ekonominiu aspektu.

Pagrindinė mokesčių sistemos grandis yra fizinis ir juridinis asmuo. Sistemos elementų vaidmuo pasireiškia tuo, jog fiziniai ir juridiniai asmenys yra mokesčių subjektai, mokesčių mokėtojai. Mokesčio subjektas ne visada sutampa su tikruoju mokesčio mokėtoju. Tai vadinama mokesčio perkėlimu. Mokesčių perkėlimas fizinius ir juridinius asmenis sieja kaip sistemos elementus. Mokesčių kaip sistemos elementų vaidmuo įvairus:

ES ir jos mokesčių sistemos reikšmė

Airijoje mokesčių klasifikacinei grupei priskiriamas pajamų mokestis, pelno mokestis kapitalo prieaugio mokestis, kapitalo įsigijimo mokestis, žyminis mokestis perleidžiant turtą, transporto priemonės registracijos mokestis ir kt.

MOKESČIAI. Darbdavys turi išskaičiuoti mokestį iš atlyginimo pagal PAYE (Mokėk, kada uždirbsi) sistemą. Tam, kad būtu tikri, jog mokesčiai tvarkomi tinkamai nuo pat pradžių ir kad darbdavys teisingai išskaičiuoja mokestį iš atlyginimo, turi padaryti kelis dalykus:

1. Pateikti savo darbdaviui asmeninį socialinio draudimo numerį (PPS). Tokiu būdu jis/ji praneš mokesčių inspekcijai/ministerijai, kad pradėjo dirbti.

Pajamų mokestį pradeda mokėti nuo tos dienos, kai gauna pirmą atlyginimą. Mokesčio dydis priklauso nuo atlyginimo ir mokesčių dydžio.

Visi asmenys privalo mokėti visuotinį socialinį mokestį (2%, 4% arba 7%), jeigu jų bendros pajamos viršija 10,036 EUR per metus.

Kiekviena valstybė turi savo mokestinę sandarą ir valstybinę mokesčių sistemą, kurią lemia valstybės sandoros ypatumai. Valstybės mokestinė sandara – tai valstybės sistemos nustatymas ir jos organizavimo principai, o valstybinė mokesčių sistema – visuma valstybinėje nustatymų mokesčių, sudarančių teisiškai ir ekonomiškai pagrįsta sistemą. Valstybinė mokesčių sistema priklauso nuo valstybės sandaros ir administracinio teritorinio suskirstymo ypatumų, todėl valstybinės mokesčių sistemos federacinės ir unitarinėse valstybėse skiriasi.

MAĮ 13 straipsnyje įtvirtinti mokesčiai ir sudaro vieningą Lietuvos Respublikos valstybinę mokesčių sistemą, atskirų mokesčių administravimo tvarka skiriasi. Tai pasakytina apie:

Žyminį mokestį, kuris pagal MAĮ administruojamas tik tiek, kiek tai nustatyta Civilinio proceso kodekse;

Valstybės rinkliavą, kuri pagal MAĮ administruojamą tik tiek, kiek tai nustatyta Rinkliavų įstatyme;

Mokesčius už pramoninės nuosavybės objektų registravimą, kurie pagal MAĮ administruojami tik tiek, kiek tai nustatyta Mokesčių už pramoninės nuosavybės objektų registravimą;

Muitus, kurie daugiausia administruojami pagal Europos Bendrijų teisės akus.

kurių faktinė tūrinė alkoholio koncentracija, išreikšta tūrio procentais, yra didesnė kaip 15 proc. tūrio – 849,68 euro.

4257,00 euro už gryno etilo alkoholio hektolitrą

Paveikslėlyje matoma, kad Lietuvos pridėtinės vertės mokestis yra mažesnis nei Airijos pridėtinės vertės mokestis, net 2 proc. ES šalių knygoms taiko mažesnį PVM nei Lietuva. Dabar mūsų šalyje galioja lengvatinis 9 proc. PVM knygoms.

Mokesčių sistema tai ryšys tarp mokesčių sistemos elementų visuma, išskirianti jų mikroekonominį ir makroekonominį vaidmenį. Tikslas – užtikrinti būtinas valstybės pajamas, efektyvų ekonomikos funkcionavimą, mokesčių mokėtojų ekonominį pajėgumą ir sąlygas socialiniam teisingumu.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 61 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3444 žodžiai)
  • Raminta
  • Airijos mokesčių sistema referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Airijos mokesčių sistema referatas. (2016 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/airijos-mokesciu-sistema-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:37
×