Airijos vietine valdžia


Airijos valstybės valdymo modelis. Administracinių teritorinių vienetų formavimasis , raida. Valstybės valdymo administracinė struktūra. Išvados. Literatūros sąrašas. Įvadas. Darbo tikslas Išanalizuoti Airijos teritorinio administracinio valstybės valdymo organizavimą. Darbo uždaviniai Aptarti Airijos valstybės valdymo modelį. Pristatyti administracinių teritorinių vienetų formavimasį , raidą. Apibūdinti valstybės valdymo administracinę struktūrą. Problemos analizė. Naudota literatūra.

Šiame darbe bus nagrinėjama konstitucinė demokratinė Airijos respublika, o tiksliau jos teritorinis administracinis valdymo organizavimas. 1992 m. pasibaigus Airijos nepriklausomybės karui, buvo pasirašyta anglo-airiška taikos sutartis, kurios dėka modernioji Airijos valstybė įgavo nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos, tačiau valstybė liko padalinta, nes šiaurinė Airijos dalis iki šių dienų vis dar priklauso Didžiajai Britanijai. Nors seniau ši šalis buvo viena iš neturtingiausių Europoje, dabar ji turi savą stirpią ekonomiką ir gerai vertinama pagal jos požiūrį į laisvą spaudą, ekonomiką ir politiką. Taip pat Airija yra Europos sąjungos narė ir viena iš Europos Tarybos ir Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (TEBIPO) (angl. Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD) šalių įkūrėjų, tačiau ji nėra NATO karinio bloko narė.

Airija yra unitarinė valstybė, kurios trys valdymo organai pagal konstituciją yra valdomi kaip vienas vienetas, su vienu įstatymų leidžiamuoju organu. Tokią jos valdymo santvarką nustato nuo 1937 m. galiojanti konstitucija. Airijos parlamentui (air. Oireachtas) priklauso aukščiausioji valdžia, už vykdomąją valdžią yra atsakingas Ministrų kabinetas, o Ministras pirmininkas (air. Taoiseach) yra laikomas vyriausybės vadovu, atliekantis pagrindinius valstybės sprendimus, prezidentui atitenka valstybės vadovo titulas, kuris yra labiau nominalus ir neturintis didelės galios.

Prezidentas yra renkamas septyneriems metams, slaptu balsavimu, proporcinio atstovavimo sistema ir gali būti perrenkamas tik dar vienai kadencijai. Juo gali tapti Airijos pilietis, sulaukęs trisdešimt penkerių metų amžiaus, taip pat jis turi buti nominuotas ne mažiau dvidešimties parlamento narių arba ne mažiau kaip keturių administracinių apskričių (įskaitant apskrities miestelius) tarybų. Išrinktasis Prezidentas tampa sudėtine parlamento dalimi, taip pat Vyriausiuoju gynybos pajėgų vadovu, atsakingu už šalies saugumą, beje, jis pasirašo visus parlamento įstatymus. Tačiau išskirtinai Airijos prezidentui yra skiriami specialūs apribojimai, jis negali išvykti iš šalies be vyriausybės sprendimo, taip pat kiekvienas formalus pranešimas tautai ar parlamentui turi būti patvirtintas vyriausybės.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1500 žodžiai)
  • Universitetas
  • Robi
  • Airijos vietine valdžia
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Airijos vietine valdžia. (2015 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/airijos-vietine-valdzia.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 16:05
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo