Akademinė vaiko slaugos istorija


Dokumentinė dalis Vardas , pavardė. Paguldytas į stacionarą. Ligos istorija anamnesis morbi. Nusiskundimai. Gyvenimo istorija anamnesis vitae. Žinios apie nėštumą. Žinios apie naujagimį. Žinios apie maitinimą. Augimas ir vystymasis. Žinios apie alergiją. Dabartinė būklė status praesens. Nosis ir sinusitai. Burna ir ryklė. Širdies - kraujagyslių sistema. Virškinimo ir žarnyno sistema. Šlapimo išskyrimo sistema. Kaulų - raumenų sistema. Paciento stebėjimo dienynas Stebėjimo data. - Slaugos diagnozių problemų nustatymas ir jų pagrindimas. Slaugos diagnozė problema Slaugos tikslas. Bendros higienos priemonės. Mokslo informacijos šaltinių sąrašas.


A. Nusiskundimai. Informacijos šaltinis yra vaiko mama. Skundėsi sausu, spazminiu kosuliu, kuris užeidavo priepuoliais, skreplių neatkosėdavo, karščiavimu, neramumu, nemiga, blogu apetitu, retu šlapinimusi.

B. Ligos eiga. Motinos manymu, vaikas galėjo susirgti penktadienį (2018 – 03 – 23), kai lankėsi poliklinikoje skiepytis, taip pat lankė močiutę ligoninėje ir buvo prekybos centre. Liga prasidėjo ūmiai. Penktadienį vakare vaikas tapo neramus, irzlus, miegojo prastai, o šeštadienį, po pietų, pakilo temperatūra iki 38° C. Temperatūrai numalšinti motina vaikui davė Paracetamolio, vėliau Ibuprofeno. Sekmadienį temperatūra sumažėjo iki 37,5°C, tačiau vakare vėl pakilo iki 39°C, atsirado sausas, varginantis kosulys. Vaikas tapo irzlus, neramus, ėmė blaškytis. Motina bandė sumažinti temperatūrą Paracetamoliu, ir ji sumažėjo iki 38,1° C, kosulį mažino šiluma, arbatomis. Vaikas pradėjo žymiai prasčiau valgyti, nemiegojo naktį, todėl pirmadienį (2018 – 03 - 26) kreipėsi į polikliniką, pas šeimos gydytoją, kuri nusiuntė į ligoninę.

A. Žinios apie nėštumą. Motinai tai pirmas nėštumas. Nėštumo pradžioje motinos savijauta buvo puiki. Vėliau, apie ketvirtą nėštumo mėnesį buvo susirgusi, pusę paros vėmė ir viduriavo, tačiau niekur nesikreipė. Taip pat nėštumo eigoje turėjo du stiprius peršalimus, kurių metu gėrė arbatžolių arbatas, purškėsi į nosį Vibrocilą ir gėrė Tonzilgoną. Šiek tiek tino kojos, didesnių nusiskundimų neturėjo. Per nėštumą priaugo 12 kilogramų. Moteris turėjo gimdyti rugpjūčio 29 dieną, tačiau netikėtai birželio 6 dieną (t. y. 28 nėštumo savaitę) prasidėjo skausmai. Tą pačią dieną buvo atlikta echoskopija, tačiau nieko blogo nepastebėta. Birželio 8 dieną plyšo vandenmaišis ir pradėjo nedideliais kiekiais nutekinėti vandenys. Moteris buvo paguldyta į ligoninę, ruoštasi gimdymui, buvo brandinami vaisiaus plaučiai. Birželio 14 dieną prasidėjo sąrėmiai, gimdymas užtruko 12 valandų, moteris gimdė pati. Gimęs naujagimis kvėpavo pats, tačiau nedelsiant buvo reanimuotas, savaitę išgulėjo intensyvios terapijos skyriuje, po to du mėnesius Santariškėse, Vaikų ligoninėje. Išrašytas iš ligoninės, kai svoris buvo 2 kilogramai. Nėštumo trukmė 29 savaitės.

B. Žinios apie naujagimį. Naujagimio svoris: 1,160 kilogramo, ūgis 37 centimetrai. Būklės įvertinimas pagal Apgar 7 – 8. Naujagimis gimė neišnešiotas, 29 savaičių. Įkvėpė ir suriko iškart po gimimo, prie krūties nebuvo pridėtas, nes buvo reanimuojamas, maitinti pradėtas reanimacijoje per zondą. Po gimdymo motinos sveikata buvo normali. Motiną labiausiai jaudino tai, jog naujagimis buvo reanimacijoje, gimė neišnešiotas, mažo svorio. Po dviejų mėnesių ir savaitės išrašytas į namus, svoris išrašymo metu 2 kilogramai. Paskiepytas pagal planinę tvarką.

C. Žinios apie maitinimą. Naujagimis pradėtas maitinti per zondą reanimacijoje po gimimo, nuo 3 lašų per parą, nutrauktu motinos pienu. Per zondą maitintas apie mėnesį, vėliau iš buteliuko. Apie 3 mėnesį pradėtas maitinti krūtimi. Nujunkintas 10 mėnesių, nujunkinimo problemų nebuvo. Pertrintas daržoves pradėjo valgyti 7 – 8 mėnesių, reakcija į maitinimo pokyčius buvo gera. 9 -10 mėnesių pradėjo valgyti mėsą. Iki metų gėrė geležį (Ferum leca), nuo gimimo duodamas vitaminas D. Maitinamas pagal poreikį. Apetitas pakankamai geras, maistui neišrankus, valgo viską, kas duodama.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (2986 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabriele
  • Akademinė vaiko slaugos istorija
    10 - 1 balsai (-ų)
Akademinė vaiko slaugos istorija. (2019 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/akademine-vaiko-slaugos-istorija.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 21:22
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo