Akademinis sažiningumas


Įvadas. Mokslinių tyrimų etika. Ko reikalauja įstatymai: intelektinė nuosavybė. Studentai nusirašinėja ir plagijuoja? Akademinis sąžiningumas / nesąžiningumas. Polinkis sukčiauti yra didesnis nei sukčiavimo paplitimas. Tarp sąžiningiausių – humanitarai. Nesąžiningumo kultūra plinta visuomenėje. Priedas. Išvados. Literatūra.

Kiekviena bendruomenė, grupė ar sambūris turi rašytas arba nerašytas taisykles, kurių įprasta laikytis. Ne išimtis ir akademinė bendruomenė – mokiniai, studentai, mokytojaidėstytojai, mokslininkai – kiekvienas savo veikloje turi laikytis Geros mokslinės praktikostaisyklių. Jei mokslinio darbo metu jų nesilaikoma, atsirada pavojus, kad bus pažeistos kitųmokslininkų autorinės teisės, atsiras nuplagijuotų darbų, apgavysčių. Autorinių teisiųpažeidimas yra apgalvotas (sąmoningas) kitų autorių idėjų panaudojimas, nenurodant autorių.Plagiatas yra idėjų, duomenų ar teksto nukopijavimas be leidimo ir nenurodant autorių;sukčiavimas yra sąmoninga (apgalvota) apgavystė, duomenų sugalvojimas, neteisingos datosnurodymas, analizės (tyrimo) vengimas. Netyčinės klaidos, nuomonių skirtumai, vertinant irinterpretuojant duomenis ar rezultatus, nėra laikoma nesąžiningumu.Mokslinio nesąžiningumo problema iškilo mokslui tapus konkurencinga žmogausveikla. Paprastai mokslininko įvaizdis yra neatsiejamas nuo žmogaus, atsidavusio tiesai.Tačiau visuomenės spaudimas bet kokia kaina sukurti naujoves, nepasitenkinimas neigiamaistyrimo rezultatais, rezultatų vertės tapatinimas su kiekybe, o ne su kokybe, leidžia atsirastimoksliniam nesąžiningumui. Pagrindiniai rizikos veiksniai, kurie skatina mokslinįnesąžiningumą, yra mokslininko karjera, tyrimo atsakymo „žinojimas“, pinigai. O patysrimčiausi mokslinės etikos pažeidimai yra mokslinių duomenų prasimanymas, klastojimas arplagijavimas.

  • Sociologija Tyrimas
  • Microsoft Word 59 KB
  • 2012 m.
  • 24 puslapiai (3438 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vaida
  • Akademinis sažiningumas
    9 - 3 balsai (-ų)
Akademinis sažiningumas. (2012 m. Gruodžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/akademinis-saziningumas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 19:28
×