A.Kamiu Maras skaidrės


,,Maras”(1947). Albertas Kamiu (1913-1960). Gyvenimas ir asmenybė. Kūrinio pavadinimo prasmė. Siužetas. Temos,problemos. Pagrindiniai veikėjai. Kūrinio idėja,vertybės. Keli posakiai iš knygos. Kūrinio aktualumas. Samprotavimo rašinio pavadinimai. Apibendrinimas. Drama ,,La Peste”.

Darbo autorė: Giedrė Baškytė,IV a kl. 2011,gruodis.

Romano pavadinimas “Maras” – tai ne vien mirtina liga, “Dievo rykštė”,bet ir blogio alegorija,Europos Pasipriešinimo judėjimo kova prieš nacizmą.

Alžyre,orano mieste,kyla maro epidemija.Iš rūsių ir palėpių žiurkės pradeda lįsti į dienos šviesą ir stimpa gatvėse,namuose,parduotuvėse. Orano gyventojai nesupranta,kas darosi,o valdžia neskuba pripažinti fakto,jog miestą užklupo klastinga epidemija.Vienas po kito miršta žmonės,liga kas savaitę nusineša vis daugiau aukų. Toliau aprašomuose įvykiuose ima ryškėti keletas svarbiausių romano asmenybių, tokių kaip miesto daktaras Bernaras Rijė, prieš pat marą į miestą ieškoti ramybės atvykęs Žanas Taru, per atsitiktinumą mieste užsilikęs žurnalistas Raimonas Ramberas, smulkus Orano merijos valdininkas Granas bei kunigas Panlu.

Ženkliai išaugus mirusiųjų nuo maro skaičiui,Orano miestas uždaromas,žmonės negali iš jo nei išvažiuoti,nei įvažiuoti. Toliau vaizduojama vietos gyventojų kasdienybė-mirties patale gulinčių žmonių aimanavimai,raudos,artimųjų netektys. Plačiai aprašomas maro epidemijos nusiaubtas miestas, taip pat aptariama tuometinė situacija,gydytojo Rijė kasdienė rutina-ligonių lankymas,žmonos mirtis ir kitos problemos. Knygos pabaigoje maras pasitraukia iš miesto,nusinešęs tūkstančius žmonių gyvybių.

Tragiškas žmogaus likimas,kova už gyvenimą,maro epidemijos grėsmė,visuomenės vienybė kovoje prieš pasaulio blogį,drąsa ir pasiaukojimas vardan kitų,žmogus absurdiškiausiose gyvenimo situacijose,žmogaus gyvenimo laikinumas,žmonijos kova su blogiu,ryški mirties tema.

  • MS PowerPoint 1737 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (945 žodžiai)
  • Mokykla
  • Giedrė
  • A.Kamiu Maras skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
A.Kamiu Maras skaidrės. (2013 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/akamiu-maras-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 00:23
×