Akcijų ir obligacijų vertinimas


Akcijų vertinimas. Obligacijos referatas. Obligacijos ir ju vertinimas. Obligazijos pelningumo norma. Akcijos ir obligacijos kursinis darbas. Akciju birza kursinis. Obligacijos pelno norma. Dividendai akcijos verte uždaviniai. Akcijos pelno norma. Dividendu ir akcijos kainu priklausomybe.

Obligacijos. Pradiniai duomenys. Obligacijos, esant pradiniam k, bei kai k keičiasi i ir j procentų. Akcijos. Pradiniai duomenys. Dividendai ir esamoji vertė, kai dividendų augimas bei pelno norma pradiniai. Dividendų pokyčiai ir akcijos kainos. Akcijos kainos priklausomybė nuo dividendų. Akcijos kainos kitimas keičiantis pelno normai. Akcijos kainos priklausomybė nuo pelno normos. Bendros išvados.

Išanalizavę skirtingo išpirkimo termino obligacijas pastebime, kad padidėjus pelningumui k obligacijų vertės sumažėjo, nors b obligacijos išpirkimo terminas yra net 20 metų, vertė nesumažėja proporcingai tiek daugiau kiek mažesnis yra obligacijos a išpirkimo terminas. Sumažėjus k, obligacijų vertės kyla ir b obligacijos vertė kyla žymiau dėl ilgesnio išpirkimo termino. Bendrai tariant ilgesnio termino obligacijos labiau reaguoja į palūkanų pokyčius, todėl iš jų galima daugiau uždirbti, bet tuo pačiu daugiau ir prarasti, pirmame grafike matome kaip kinta akcijos kaina kintant dividendams. Priklausomybė yra tiesinė ir tiesiogiai proporcinga, tai reiškia didėjant dividendams didėja ir akcijo kaina. Taip yra dėl to kad akcija vertingesnė kai už ją mokami didesni dividendai, kitai antrame grafike matome akcijos kainos priklausomybę nuo pelno normos. Čia jau situacija skirtinga, pelno normos rodiklio didėjimas akcijos kainai s šioje ataskaitoje sužinojome, kad didėjant palūkanoms obligacijos vertė mazėja ir atvirkščiai, ilgalaiko išpirkimo termino obligacijos yra rizikingesnės, bet iš jų galima ir daugiau uždirbti.

Sužinojome, kad priklausomybės tarp akcijos kainos ir dividendų, bei tarp akcijos kainos ir pelno normos yra tiesinės. Su dividendais priklausomybė tiesiogiai proporcinga, o su pelno norma atvirkščiai proporcinga.

  • Microsoft Word 572 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (304 žodžiai)
  • Universitetas
  • Akcijų ir obligacijų vertinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Akcijų ir obligacijų vertinimas. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/akciju-ir-obligaciju-vertinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 06:11
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo