Akcijų rinka ir jų indeksai


Akcijų rinkos indeksai. Rinkos indeksai referatas. Lietuvoje naudojami rinkos indeksai. Akciju rinka samprata. Materialios akcijos forma. Referatas akcijos. Birzos indeksai kursinis. Akcijų indeksų tipai, jų apibūdinimas. Akcijų indeksai referatas. Akciju rinka kursinis.

Įvadas. Akcijų samprata. Akcijų formos. Akcijų rūšys. Savininkams suteikiamos teisės. Specialiųjų akcijų statusas. Akcijų rinkos indeksai. Dažniausiai naudojami indeksai. Indeksų sudarymo metodai. Išvados. Literatūra.

Akcijų samprata. Lietuvoje vertybinių popierių rinka pradėjo kurtis 1991 metais, prasidėjus pirminiam privatizavimui. Lietuvos aukščiausioji taryba priėmė privatizavimo įstatymą, ir antrojoje 1991 metų pusėje prasidėjo masinis privatizavimas. Šio proceso metu buvo išleista paprastųjų vardinių akcijų. Jas įsigijo 1,5 mln. Lietuvos gyventojų. Toliau buvo kuriamos institucijos, reikalingos rinkai funkcionuoti. Vertybinių popierių rinkos atsiradimas Lietuvoje byloja apie ryškų ekonomikos postūmį į priekį.

Didžiąją praeito amžiaus dalį akcijos buvo tik turtingųjų privilegija, dabar jau padėtis pasikeitė ir investavimas pasidarė tinkama priemonė pasiekti tam tikrų finansinių tikslų. Nemažai žmonių pasiryžta ir investuoja,nes žino, mano kad žino, kurios bendrovės turi puikias galimybes ateityje būti pelningos, ir todėl yra vertos, kad į jas investuotų. Investavimas jiems gali sukaupti lėšų vaikų išsilavinimui ar saugiai senatvei, o gali paprasčiausiai būt pradinis įnašas įsigyjant automobilį ar būstą, o gali darbo uždaviniai: supažindinakcija - tai vertybinis popierius patvirtinstabiliai gerai dirbančios ir nuolat dividendus išmokančios Lietuvos akcinės bendrovės įjungtos į nacionalinės vertybinių popierių biržoje a grupės įmonių sąrašą. Kitos bendrovės, neapsižyminčios aukštais ekonominiais finansiniais rodikliais, patalpinamos b grupės įmonių sąraše. Tokiu būdu greitai galima atskirti dirbančią ir savo akcijomis prekiaujančia bendrovę nuo prasčiau dirbančios. Norint nustatyti biržoje savo vertybiniais popieriais neprekiaujančios bendrovės būklę, tenka analizuoti jos ekonominę finansinę veiklą bei jos dinamiką per 2-3 metus.

Kompanijoms, kurios reguliariai moka aukštus dividendus, pateikiama teisė išleisti mėlynos spalvos materialas akcijas. Tokiu būdu jos išskiriamos iš kitų tarpo.

Materialių vardinių akcijų savininkai (fiziniai ir juridiniai asmenys) nurodomi akcijos blanke ir įrašomi į bendrovės akcininkų registracijos knygą. Akcininkų registracijos knymaterialios vardinės akcijos perleidžiamos kitiems nematerialios akcijos. Nematerialios akcijos egzistuoja įrašų forma jų savininkų (akcininkų) vertybinių popierių sąskaitose. Vertybinių popierių sąskaitas akcijų savininkų vardu tvarko jas išleidusi bendrovė (emitentas), arba kiti sąskaitų tvarkytojai. Kiekvienas akcijų savininkas turi teisę pasirinkti, kur atidaryti vertybinių popierių sąskaitą.

  • Microsoft Word 51 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (2576 žodžiai)
  • Kolegija
  • Danius
  • Akcijų rinka ir jų indeksai
    10 - 1 balsai (-ų)
Akcijų rinka ir jų indeksai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/akciju-rinka-ir-ju-indeksai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 05:18
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo