Akcijų vertės nustatymas Ab „Anykščių vynas“


Lentelių sąrašas. Įvadas. Apie įmonę ab „Anykščių vynas“. Ab „Anykščių vynas“ vertės nustatymas palyginamųjų rodiklių metodu. Naudota literatūra. Priedai.

Aktualumas. AB „Anykščių vynas“ – gilių tradicijų, bet taip pat ir šiuolaikiškumo standartus atitinkanti lietuvių kapitalo įmonė, lislinguojama vertybinių popierių biržoje. Kyla klausimas, ar įmonės akcijų vertė yra deramai įvertinta ir kaip ji atrodo lyginant su toje pačioje šakoje esančių įmonių akcijų verte.

Tikslas: Nustatyti AB „Aykščių vynas“ paprastosios akcijos vertę.

Šiame empiriniame tyrime AB „Anykščių vynas“ palyginamieji rodikliai lyginami su tarptautinių gėrimų gamybos įmonių rodiklių vidurkiu.

Istoriniai palyginamieji rodikliai skaičiuojami naudojant paskutinę akcijos metų uždarymo kainą, prognozuojami palyginamieji rodikliai skaičiuojami pagal dabartinę akcijos kainą – 0,09€ (0,31 Lt). Bendrovės rodikliai prognozuojami 2012-2014m., o šakos rodikliai prognozuojami 2012-2013 m. dėl mažesnio matomumo nei bendrovės. Dėl šios priežasties analizuojami rodikliai 2012-2013 metais.

Tam kad galėtume apskaičiuoti palyginamuosius rodiklius, pirmiausia iš viešai internete skelbiamų įmonės ataskaitų susirandame tam reikalingus finansinių ataskaitų (balanso, pinigų srauto, pelno(nuostolio)) atitinkamus straipsnius.

Apskaičiuoti AB „Anykščių vynas“ pagrindiniai palyginamieji rodikliai (4 lent.) bei prognozuojami 2012-2013 m. įmonės rodikliai (5 lent.) lyginami su tais pačiais šakos rodikliais (žr. 2 priedą). Atkreiptinas dėmesys į tai, kad šakos kainos ir pardavimų, kainos ir balansinės vertės, kainos ir akcijų pelningumo, teorinės įmonės vertės ir EBITDA, teorinės įmonės vertės ir EBIT rodiklių tendencijos – mažėjančios. Darbe nagrinėjamos įmonės AB „Anykščių vynas“ palyginamųjų rodiklių reikšmių tendencijos taip yra mažėjančios. Taip pat kaip galime pastebėti šakos palyginamųjų rodiklių reikšmės yra žymiai didesnės nei mūsų nagrinėjamos įmonės.

Remiantis palyginamųjų rodiklių akcijų vertės nustatymo metodu nustatyta akcijos vertė t.y. 0,31 Lt. gavosi lygi šiuo metu rinkoje esančiai įmonės akcijos vertei 0,31 Lt. (2012 lapkričio mėn.)

  • Microsoft Word 492 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (1679 žodžiai)
  • Universitetas
  • Linas
  • Akcijų vertės nustatymas Ab „Anykščių vynas“
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Akcijų vertės nustatymas Ab „Anykščių vynas“. (2015 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/akciju-vertes-nustatymas-ab-anyksciu-vynas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 21:37
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo