Akcinės bendrovės likvidavimas


Europos bendroves likvidavimas. Akcinės bendrovės referatas. Kooperatinė bendrovė likvidavimas. Kokiai veiklai steigiamos ab. Bendroves likvidavimass. Žemės ūkio bendrovės likvidavimas.. Individualios imones bankrotas pavyzdys.referatai. Ukio bendroves skaidres. Imones likvidavimo procesas kursinis. Bendrovės likvidavimo tvarka.

Įvadas. Akcinės bendrovės. Akcinės bendrovės likvidavimas. Akcinės bendrovės likvidavimas dėl bankroto. Išvados. Literatūros sąrašas. Lietuvos respublikoje gali veikti šios teisinės formos įmonės: akcinės bendrovės, uždarosios akcinės bendrovės, valstybės įmonės, savivaldybės įmonės, kooperatinės bendrovės (kooperatyvai), žemės ūkio bendrovės, tikrosios ūkinės bendrijos, komanditinės ūkinės bendrijos, individualios įmonės, europos ekonominių interesų grupės, europos bendrovės. Iš visų minėtų verslo kūrimo formų aš kalbėsiu apie akcines bendroves, o tiksliau apie akcinių bendrovių likvidavimą. Šio darbo pagrindinis tikslas yra susipažinti ir visapusiškai išnagrinėti akcinių bendrovių likvidavimo procedūrą. Akcinė bendrovė yra įmonė, kurios įstatinis kapitalas padalytas į dalis, vadinamas akcijomis. Ji gali būti įsteigta bet kokiai lietuvos respublikos įstatymų nedraudžiamai ūkinei veiklai. Bendrovė yra juridinis asmuo, ribotos civilines atsakomybės. Už savo prievoles atsako tik savo (bendrovės) turtu. Akcininkai pagal bendrovės prievoles atsako ta suma, kurią privalo įmokėti už akcijas. Taigi iš esmės tai yra kolektyvinė nuosavybė.

Lietuvos respublikoje gali veikti šios teisinės formos įmonės: akcinės bendrovės, uždarosios akcinės bendrovės, valstybės įmonės, savivaldybės įmonės, kooperatinės bendrovės (kooperatyvai), žemės ūkio bendrovės, tikrosios ūkinės bendrijos, komanditinės ūkinės bendrijos, individualios įmonės, europos ekonominių interesų grupės, europos bendrovės.

Iš visų minėtų verslo kūrimo formų aš kalbėsiu apie akcines bendroves, o tiksliau apie akcinių bendrovių likvidavimą.

Likvidavimas- procesas, kuriuo nutraukiamas akcinės bendrovės egzistavimas. Toks procesas gali būti pradėtas kreditorių įsakymų, jeigu bendrovė nemoki (priverstinis likvidavimas), arba bendroves direktorių ar akcininkų savanoriškas likvidavimas. Bendrovės direktorių (akcininkų) arba kreditorių paskirtas likviduoto akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių steigimą, reorganizavimą ir likvidavimą, valdymą ir veiklą, akcininkų teises ir pareigas reglamentuoja Lietuvos respublikos akcinių bendrovių įstatymas.

AB įstatinis kapitalas negali būti mažesnis kaip 150 tūkst. Litų. Jos akcijos gali būti platinamos bei jomis prekiaujama viešai, vadovaujantis vertybinių popierių viešąją apyvartą reglamentuojančiais teisės aktais. Akcinė bendrovė turi teisę naudotis įvairiomis informacijos priemonėmis bei parduoti savo akcijas kiekvienam fiziniam ar juridiniam asmeniui.

Uab įstatinis kapitalas negali būti mažesnis kaip 10 tūkst. Litų. Uab akcijos negali būti platinamos bei jomis prekiaujama viešai.

Kadangi AB turi teisę platinti akcijas viešai, ji turi teisę naudotis įvairiomis informacijos priemonėmis bei parduoti savo akcijas kiekvienam fiziniam ar juridiniam asmeniui. Uab akcijų platinimą įstatymas griežtai riboja, taip susiaurindamas jos galimus lėšų (kapitalo) šaltinius.

AB privalomi valdymo organai yra visuotinis akcininkų susirinkimas, administracijos vadovas ir ne mažiau kaip vienas kolegialus valdymo organas – stebėtojų taryba ar valdyba.

Bendrovės akcininkais gali būti Lietuvos respublikos ar kitų valstybių fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka turi įsigiję bent po vieną bendrovės akciją. Kiekvienas akcininkas bendrovėje turi tokias teises, kokias suteikia jam nuosavybės teise priklausančios bendrovės akcijos. Bendrovės akcininkas, likvidavus bendrove, rizikuoja tik tuo turtu, kurį įneše į bendrovę.

Akcinių bendrovių įstatymas nustato, kad, steigiant bendrovę, pradiniai įnašai už pasirašytas akcijas mokami tik pinigais į kaupiamąją steigiamos bendrovės sąskaitą.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2011 m.
  • 11 puslapių (1653 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mari
  • Akcinės bendrovės likvidavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Akcinės bendrovės likvidavimas. (2011 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/akcines-bendroves-likvidavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 07:04
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo