Akcinių bendrovių obligacijos ir jų funkcionavimo ypatumai


Finansų referatas. Įvadas. Obligacijų apibūdinimas. Akcinių bendrovių obligacijos. Akcinių bendrovių obligacijų įsigijimas. Akcinių bendrovių obligacijų išleidimas. Išvados. Literatūra. Priedai.


Vis dažniau galime išgirsti apie tai, jog kiekvienas iš mūsų privalome turėti šiek tiek santaupų. Tačiau susitaupius pinigų, turėtume juos apsaugoti nuo infliacijos ir galbūt net gi kažkaip juos įdarbinti. Todėl susimąstome apie investavimą, tačiau susiduriame su problema, kur investuoti savo santaupas, kaip tai padaryti, kokia yra investicijų rizika ir grąža. Taip pat, investicijos yra labai svarbios ir įmonėms tam, kad iš gautų lėšų galėtų formuoti kapitalą, sėkmingai gyvuoti ir plėsti savo veiklą. Viena iš svarbiausių finansinių investicijų priemonių yra obligacijos, todėl svarbu susipažinti su jų ypatybėmis.

b) vidutinio laikotarpio (nuo 5 iki 15 metų);

c) ilgalaikės (ilgesnės nei 15 metų).

Apibendrinant galima teigti, kad nors valstybės leidžiamos obligacijos yra gana populiaresnės Lietuvoje ir saugesnės , tačiau jos nėra tokios pelningos, kaip privačių kompanijų obligacijos, todėl norint uždirbti didesnį pelną, reikėtų rizikuoti. Taip pat, galima tikėtis, kad ateityje vis populiarės akcinių bendrovių leidžiamos obligacijos, nes krizei pasibaigus, įmonės po truputį atgauna investuotojų pasitikėjimą.

Akcinės bendrovės gali leisti ne tik nuosavybės vertybinius popierius (paprastąsias ir privilegijuotąsias akcijas), bet ir skolos vertybinius popierius, pavyzdžiui, obligacijas.

Obligacijas galima leisti neviešai ir viešai:

Akcinių bendrovių obligacijų išleidimą reglamentuoja AB įstatymo 55 straipsnis:

2.Tos pačios emisijos obligacijos jų savininkams suteikia vienodas teises.

6.Daugiau kaip 1/2 vienos konkrečios emisijos obligacijų turintys obligacijų savininkai turi teisę:

Konvertuojamų obligacijų išleidimą reglamentuoja AB įstatymo 56 straipsnis:

Taigi, nors šiuo metu akcinių bendrovių obligacijos Lietuvoje nėra labai populiarios, ateityje jos galėtų tapti netgi geresnė kapitalo kaupimo priemonė, nei paskolos, kadangi obligacijomis įmonė gali sukaupti žymiai didesnį ilgalaikį turtą. Taip pat akcinių bendrovių obligacijų didelė nauda yra ta, kad obligacijų palūkanos įskaitomos į savikainą, ko pasekoje yra mokamas mažesnis pelno mokestis.

Obligacijos gali būti skirstomos į daugelį rūšių pagal įvairius kriterijus. Svarbiausias obligacijų skirstymas yra pagal jų prigimtį, kadangi šiuo skirstymu galima nuspręsti obligacijų rizikingumą.

ALEKNEVIČIENĖ, Vilija. Įmonės finansų valdymas. Kaunas, 2011. 430 p. ISBN 978-9955-921-04-2.

BALTRŪNIENĖ, Violeta. Studijų darbų metodiniai nurodymai. Vilnius, 2013. 43 p.

JUOZAPAVIČIENĖ, Aldona. Išvestiniai instrumentai tarptautinėse finansų rinkose. Kaunas, 2013. 363 p. ISBN 978-609-02-0852-6.

 • Finansai Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Guoda
 • 18 puslapių (3639 žodžiai)
 • Universitetas
 • Finansų referatai
 • Microsoft Word 70 KB
 • Akcinių bendrovių obligacijos ir jų funkcionavimo ypatumai
  10 - 10 balsai (-ų)
Akcinių bendrovių obligacijos ir jų funkcionavimo ypatumai. (2015 m. Lapkričio 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/akciniu-bendroviu-obligacijos-ir-ju-funkcionavimo-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 02:11